Hafıza dolu. Bu akıllı telefon kullanıcıları için en yaygın sorunlardan biridir. Artık Google Play Store yeni bir özellik ile kurtarmaya geliyor. Büyük G’nin uygulama mağazası, depolama alanını boşaltmak için artık cep telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları kaldırmanızı öneren bildirimler göndermeye başladı.

Akıllı telefonunuza indirilen tüm uygulamalar üzerinde kontrol sahibi olmak oldukça karmaşık bir iştir. Çoğu durumda, uzun süredir bakmadığımız ve telefonlarımızın yalnızca değerli ve bazen az bulunan hafızasını işgal eden sayısız uygulamamız var.

Play Store Yorumlarında Temizlik Çalışması

Şimdi, Google Play Store hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Doğrudan akıllı telefonunuzu temizlemenizi ve “kullanılmayan uygulamaları silmek” için doğrudan bir bildirim gönderir. Aldığınız mesaja tıklamak ve bir süredir açılmamış uygulamaların listesiyle Play Store’un bir penceresine otomatik olarak gitmek kadar basittir. Buradan akıllı telefonunuzdan sonsuza kadar onları kaldırmak bir pasta parçası.

Ve sadece onlardan kurtulmanız kolay olmayacak. ancak Google Play Store, uygulamaları silerken hangi depolama alanını boşalttığınızı da gerçek zamanlı olarak söyleyecektir.

İşlev henüz tüm kullanıcılar tarafından kullanılamaz, ancak çok yakında gelecek.

Yeni Google Play Store bildirim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin için yararlı mı

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz