Yeniden tasarlanan Play Store’un Android kullanıcıları için yayınlandığını belirtelim.

Google, kendi geliştirmiş olduğu Android uygulamalarının tasarım konusunda bazı yeniliklerini yapmaktan kaçınmadı. Bu sefer de Play Store’un kendi tasarımında yenilikler görüldü.

15.1.24 sürümü herkese gelmeye başlarken, gelişen yeni tasarım ile beraber çoğu kullanıcının farklı bir deneyim yaşayacağını belirtelim. Eğer sizlerde bu güncellemeyi almışsanız, ayarlar kısmına gelip Play Store önbelleğini silmeyi ve uygulamayı durdurmaya zorlamanız gerekebilir. Yeniden uygulamayı açtığınız da ise yeni tasarımı göreceksiniz.

Yeni güncelleme farklı deneyim sunuyor!

Yeni tasarımla beraber üstte yer alan iki sekmenin, yani YouTube ile Google‘un farklı bir hale geldiğini görüyoruz. Alt kısımda ise Uygulama, Oyun ve Film ile Kitaplık yer alıyor. Üstte ayrıca sizler için Top listeler gibi bazı seçenekler bulunacak. Ek olarak parmağınızı sürüklemeniz halinde kategoriler arası geçişin de artık mevcut olduğunu hatırlatalım. Bu bakımdan sekmeler arası geçiş için ilk olarak yukarıya çıkmanız gerektiğini belirtelim.

Tüm bu yenilik ve değişiklerle beraber renk sayısı da ciddi bir şekilde düştü. Tasarımda çok fazla beyaz ve azda olsa diğer renkler yer alıyor. Yeni kullanmaya başladığımız Google Sans yazı tipinin yanında ise ayırıcı çizgiler yer alırken kaldırıldığı fark ediliyor. Koyu tema modu ise henüz gelmedi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz