Play Store Yorumlarında Temizlik Çalışması

Play Store’da bulunan uygulamalara ait, haksız yere yapılan puanlamalar ve yorumlar kullanıcıları rahatsız ediyordu. Görünen o ki; Google’ da, uygulama kullanıcıları gibi bu durumdan şikayetçi. Google bu durum üzerine yeni adımlar attı. Bu adımlardan biri ise; ‘çöp yorum’  uygulaması olarak belirlendi. Çöp yorum uygulaması sayesinde yapılacak olan temizlik sayesinde Android uygulamalarına yapılan bildirimlerin kalitesini arttırmak ve kullanıcıları doğru bilgilendirmek hedeflenmektedir.

Haksız Puanlama Ve Yorumlar Silinecek

Google’ ın tarafından sadece Android cihazlar için hazırlanan proje, insan gücü ve yapay zeka teknolojisinin birleşimi ile bu temizliği yapmayı planlıyor. Uygulamalara yapılan haksız puanlamalar, yorumlar ve olumlu yoruma teşvik eden uygulamaları temizlemek adına etkili bir çalışma gerçekleştirecektir. Önceki günlerde attığı bu adım ile Play Store da binlerce gereksiz puanlama ve yorum gibi uygulamaları da kütüphanesinden kaldırarak amacı doğrultusunda ilk çalışmasını gerçekleştirdi. Ayrıca bu gibi durumlara teşvik eden yine binlerce uygulamalarda silindi. Bu uygulama sayesinde yüksek puanlar almaya çalışan uygulama yöneticilerinin sayısının ise çok fazla olduğu ortaya çıkmaktadır.

Haksız Yere Beş Yıldızlı Puanlamalar

İnternet ortamında sahte olan birçok uygulama da yüksek puanlama söz konusuydu. Örneğin; uygulamanın Play Store’a az bir sürede kaydedilmiş olmasına rağmen fazlaca alınan beş yıldızlı puanlamalar gibi. Google’ın kesinlikle yasakladığı durumların arasında kullanıcılara haksız yere puanlama ve yorum verilmesi olacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz