Android işletim sisteminin en büyük uygulama indirme mağazası olan Google Play Store, milyonlarca uygulamayı barındırıyor ve her gün kaç tane uygulama indiriliyor. Ancak bazen bazı kullanıcılar bu uygulamaları indirirken çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. Bu sorunlardan biri de indirme bekleniyor sorunu. Peki bu sorun nasıl çözülür?

Android Uygulamalarının Konum İsteği Google Merceğinde - CHIP Online

Sizlere ilk önerimiz arka planda çalışan uygulamaları kontrol etmenizdir. Ya da mevcut indirme işlemi dışında belki google play’de başka güncellenen, indirilen uygulama vardır. Bu uygulamaları çarpı işaretine basın ve iptal edin. Bu sefer istediğiniz uygulama inmeye başlayacaktır.
Eğer bu işlem işe yaramadıysa önbelleği ve verileri temizleyin. Bunun için google play uygulamasından çıkın ve ayarlarda uygulamalarıma girin. Google play’i bulun ve depolamaya girin. Öncelikle önbelleği temizleye tıklayın daha sonra verileri sil’e basın.

Google Play Store'da Uygulama Paylaşma Özelliği Göründü

Bazen de bu sorun ağ tercihleri ile ilgili olabilir. Bunun google play’i açın ve menüye gidin. Uygulama indirme tercihlerinde ‘herhangi bir ağ üzerinden indir’i seçin. Bazen de google play’i internet tarayıcısı üzerinden açmak çözüm olabiliyor. Yeni bir sekmede google play’e girerek hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Ve son her kesin bildiği kolay yöntem olan wifi bağlantısını kontrol etme yöntemidir. Wifi bağlantınızı kontrol ettikten sonra uygulamayı tekrar indirmeyi deneyin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz