Teknolojik ürünler kullanmanın modaya, telefonların eşyaya dönüştüğü bugünlerde hemen hemen herkesin elinde bir tane akıllı cihaz var. Çocuklar dahi artık tablet bilgisayarlarda zaman geçiriyor. Dolayısıyla yaşamımızın vazgeçilmez varlığına dönüşmesi, bütün üreticilere alarm veriyor. Halihazırda popülerliğini önemli derecede diğer platformlara kaptıran bilgisayarların yeni yeni üretilmeye başlandığı dönemlerde belki de bulunduğumuz durum tahmin bile edilemezdi. Zira fazla değil, 30 yıl öncesine kadar ancak bilim kurgu filmlerinin konusu olabileceğini düşündüğümüz pek çok şey hizmetimizde. Hal böyle olunca insanoğlunun hayal gücünün uzandığı tüm üretimlere açık olmak gerek. Benzer bir şekilde işletim sistemleri bilgisayarların kolay ve hızlı yönetilebilmesi amacı ile geliştirilirken şimdi telefonlara akıll sıfatını kazandırdı. Böylece PC programları gibi telefonların işlevselleştirilmesini sağlayan mobil uygulamaları yoğun biçimde kullanıyoruz. Kimimiz özel ve profesyonel işlerini halletmek üzere tercih ederken kimimiz de sohbet etmek, eğlenceli vakit geçirmek adına kullanıyoruz. Neredeyse 24 saat içerisinde dahi onlarca yeni yazılım hizmet hazır bir şekilde online marketlerde yerini alıyor. Dolayısıyla endüstrinin farklı sektörleri gibi burada da yüksek bir rekabet söz konusu. Özellikle oyun pazarından bahsedebiliriz. Yazılım geliştiriciler, ana kategorilerden ziyade artık özel isteklerle geliştirdikelri oyunları dahi üretebiliyor. Telefonlarda çokça oynanan türlere baktığımızda araba yarışları, futbol ve benzeri alanların yanına yavaş yavaş satranç da geliyor. Bu gelişimi göz önünde tutarak keyifle oynayabileceğiniz ve zihinsel aşama kaydedebileceğiniz Google Play Store’da bulunan Androld telefonlara yüklenebilecek en iyi satranç oyunları listesi hazırladık.

Android mobil işletim sistemini incelemeye başladığınızda kuşkusuz ilk gözünüze çarpan ve kullanıcı kitlesinin de belki en büyük tercih sebebi; geniş hareket alanlarıdır. Şu anki yapıda öteki işletim sistemlerine nazaran hareket alanı geniş olsa bile yapılabilecek ekstra hamlelerle bütün kontrol kullanıcıların eline geçebiliyor. İnsanlar satın aldıkları cihazları tamamen yönetmek istediğinde, ifade ettiğimiz nedenler sayesinde Android’e yöneliyor. Ayrıca bütçelerine uygun birçok telefon modeli bulabilmeleri de elbette ki bu nedenlere dahil edilebilir. Firmalar da nerede çok kullanıcı varsa oraya yöneliyor. Birbirine paralel şekilde artan üretici – tüketici ilişkisi ile hem cihaz hem de yazılım imalatı da ivme kazanıyor. Uygulama marketi Google Play Store, daima çalışan üretici ekipler tarafından derinleştiriliyor. Nihayetinde ortaya büyük bir pazar çıkıyor. Gününün önemli bölümünü oyun oynayarak geçirenler de telefon seçimini Android’le yürütülenlerden yana yapıyor. Belki de istediğiniz oyun türünde yüzlerce seçenek bulabilirsiniz. Biz de bu yazımızda satranç oyunları özelinde arama yapan Android telefon kullanıcılarına Google Play Store üzerinden tavsiyelerimizi sıraladık.

Android’deki En İyi Satranç Oyunları

satranc-oyunlari

Satranç

Siyah ve beyaz taşlardan birisini belirleyerek oynadığınız oyunun gerçek hayattakine benzediğini söyleyebiliriz.

[appbox googleplay com.jetstartgames.chess]

anti-chess

Anti Chess

Son zamanların ilgi görenlerinden Chess, alışılagelmişin ötesine geçerek hem oynanışı hem de görünüşü bakımından sizi tatmin edecek.

[appbox googleplay com.ZenGarage.AntiChess]

chess-free

Chess Free

Acemilikten uzmanlığa doğru yol alırken kademe kademe oynamayı bile öğretiyor. En iyi geliştirici ödülü aldığının da altını çizelim.

[appbox googleplay uk.co.aifactory.chessfree]

real-chess

Real Chess

Görüntü kalitesinde ve tasarımlarda bir adım daha ileri gitmek isteyenler Real’e yönelebilir. 3D grafikleri cezbedici hava katarken online oynayabiliyorsunuz.

[appbox googleplay com.Alienforcegames.ChessFusionFree]

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz