Google Plus Kapanıyor

Google hizmetlerinden birisi olan Google Plus 2011 yılında Google tarafından kurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan bir açıklamada “Kullanıcılarının yüzde 90’ı 5 saniye bile geçirmiyor” denilmesi kullanıcıların dikkatini çeken konulardan birisi olmuştu. Ancak bu açıklamanın yapılmasındaki sebep ise bundan tam 7 ay önce güvenlik açığı nedeniyle kapatılma kararının alındığı ortaya çıktı. Google Plus kapatılacak mı sorusuna tam olarak bireysel kullanıcılar için kapatılacağı ancak kurumsal şirketler için hala açık olarak kullanılabileceği söylenenler arasındadır.

Sosyal Ağ Platformu olarak bilinen Google gibi dünya devinin hizmetleri arasında yer alan Google + ( Google Plus ) güvenlik açığı nedeniyle kapatılma kararı alındı. Google tarafından 2011 yılında kurulmasının nedeni Facebook’a rakip olması üzerine yapılmıştı. Ancak son kullanıcıların ilerleyen zamanlarda güvenlik açığı tehdidi ile karşı karşıya kalmalarına istinaden kapatılacağı duyuruldu.

500 Bin Kullanıcı Etkileniyor

Google resmi blog üzerinden yaptığı açıklamada kişisel bilgilerin üçüncü tarafların eline geçme riskinin olduğu güvenlik açığı nedeniyle tam 500 Bin kullanıcının etkileneceğini duyurdu.

5 Saniye Ancak Geçiriyorlar Açıklaması Yapılmıştı

Wall Street Journal gazetesi tarafından haberi yapılan ancak kamuoyuna duyurulmayan bu konunun geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıktığı ve bunu duyurmadıklarını bildirdi. Google yetkilileri ise konunun kamuoyuna duyurulacak kadar ciddi olmadığını söyledi.

Google güvenlik açığı gibi nedenlerle kapatılmadığını dile getirerek Google Plus kapatılma sebebi yeteri kadar kullanıcıya erişilemediğini, istenilenin alınamadığını söyleyerek kapatılacağını duyurdu.

 

 

 

 

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz