Google sonunda podcast uygulamasını iOS’ta yayınladı. Bu hizmet şimdiye kadar yapılmış en zengin özellikli ve nihayet kullanılabilir bir podcasting uygulaması olma şansı var.

Yeni uygulama yeni üç sekme kullanıcı arayüzüne sahiptir. İlk giriş sekmesi, abone olduğunuz tüm podcast’lerin üstünde ve altında tüm bölümlerin ters kronolojik sırada bir listesidir.

Bir sonraki sekme arama içindir ve burada tüm podcast’leri çeşitli kategorilere göre sıralanmış olarak görebilirsiniz. Öneriler, dinleme alışkanlıklarınıza göre önerilmektedir.

Son olarak, mevcut sıranızı, indirmelerinizi, geçmişinizi görebileceğiniz ve aboneliklerinizi yönetebileceğiniz Etkinlik sekmesi vardır.

Uygulama ayarları, otomatik indirme ve otomatik silme tercihlerinizi ve bildirim ayarlarınızı yapmanızı sağlar.

Şimdi Yürütülüyor ekranı da güncellendi. Burada, artık tüm iyi podcast uygulamalarının sahip olması gereken sessizliği kırpma seçeneğiyle birlikte çalma hızınızı değiştirme seçeneğiniz var. Ne yazık ki, özellik uygulamamızda buggy idi, bu da oynatmanın bozuk bir kayıt gibi kekelemesine veya dönmesine neden oldu. İşe yaradığında bile, sessizlikleri kullandığımız diğer podcasting uygulamaları kadar etkili bir şekilde kırpmadı. Sonunda, sadece kapattık.

Uygulama ayrıca bir uyku zamanlayıcısına sahiptir ve sırada başka öğeler olsa bile geçerli bölüm sona erdiğinde oynatmayı kapatmanızı sağlar.

Bununla birlikte, iyi bir podcasting uygulaması için gerekli olduğunu düşündüğümüz bu uygulamada hala eksik olan şeyler var. Her şeyden önce, uygulama gösteri notlarında köprü desteğine ihtiyaç duyar. Çoğu podcast’in bölüm içinde belirtilenlere bazı harici bağlantıları vardır ve Google Podcast’ler uygulaması bu bağlantıları görüntülemez.

İkincisi, hala bölüm desteği yok. Giderek daha fazla podcast, uzun bölümleri atlayabileceğiniz bölümlere bölerek tüketmeyi kolaylaştırmak için bölüm biçimini benimsiyor. Burada destek yok.

Son olarak, uygulama aynı zamanda özel podcast sanatı için desteğe ihtiyaç duyar. Bazı podcast’ler albüm sanat alanını kullanarak belirli bir bölümdeki mevcut tartışma ile ilgili bir görüntü elde eder. Google Podcast’ler yalnızca podcast için varsayılan albüm resmini kullanır ve herhangi bir bölüm için tüm özel resimleri tamamen yok sayar.

Bu sorunlar bir yana, Google Podcast’ler uygulaması podcast tüketimi için oldukça kullanılabilir. Android uygulaması da yeni iOS uygulamasıyla aynı kullanıcı arayüzüne sahip olacak şekilde güncellendi, ancak güncelleme henüz Android cihazlarımızda yayınlanmadı. Bu olduğu gibi ve ne zaman olursa, her iki uygulama da aynı olacaktır.

Bu uygulamayı Android’de, ayrıca iOS, Windows ve web uygulamalarına sahip Pocket Casts gibi bir şey üzerinde kullanmayacağız. İOS’ta, Android karşılığı olmasa da hepsi Google’ınkinden daha iyi olan Overcast, Castro ve varsayılan Apple Podcast’ler uygulamanız var. Bu iyi bir çaba olsa da, yine de oradaki rekabetten çok daha iyi olması gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz