Son dönemlerde ortaya çıkan söylentilere göre Google konuşmalarımızı dinliyor. Birçok kullanıcının aklına sürekli Google bizi dinliyor mu sorusu geliyordu. En son ise bir araştırma şirketi tarafından yapılan inceleme sonucu bazı iddialar ortaya çıktı. Yapılan araştırma sonucu 1000 kişinin konuşmaları Google tarafından dinlendiği sonucuna varıldı. Bu araştırma Belçika’ya ait şirket tarafından yapıldı ve özel muhabbetlerin olduğu 1000 kişinin konuşmaları sızdırıldı.

Bu durumla siz de mutlaka karşılaşmışsınızdır, arkadaşınızla ya da çevrenizde olan biriyle bir konu hakkında konuşuyorsunuz ve daha sonra internette gezdiğiniz zaman karşınıza o konuşma hakkında detaylar ortaya çıkacaktır. Konuştuğunuz konuya ait reklamların karşınıza çıkması bazen tesadüf olabilir ama aynı zamanda Google’da sizi dinliyor olabilir.

Yakın zamanda bir spor ayakkabıya ihtiyacınız olabilir ve bunu bir arkadaşınıza belirtiyorsunuz. Daha sonra internette gezerken karşınıza spor ayakkabı örnekleri çıkabilir. İstediğiniz şeylerin karşınıza reklam olarak çıkması şaşırtıcı olabilir. Şaşırtıcı olduğu kadar da akıllara Google bizi dinliyor mu sorusunu getiriyor. Google bizi dinliyor iddialarına, özel dinlemeler de düştü. Cihazınızda yer alan gizli bilgiler ve özel sohbetlerde dinlendiğine dair söylentiler ortaya çıktı.

Söylentiler bu yönde devam ederken Google tarafından bu iddialara karşılık olarak bir cevap gelmedi. Eğer bu iddialar gerçek ise, özel hayatın ve veri güvenliğinin ne kadar tehlikeli olduğu anlamına geliyor. Bazı üreticiler tarafından veri güvenliği alındığı belirtilse de bu durum çokta güven vermedi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz