Android güvenlik açığı, tüm kullanıcıların cevap bekledikleri bir konu. Google şu sıralarda Android işletim sisteminde belirlenen bir güvenlik açığını kapatmak için gerekli çalışmaları sürdürüyor.

Şu an kullanıcıların bilmesi gereken şey ise, Google tarafından yapılan açıklamada da belirtildiği gibi, kullanıcıların endişelenmemesi gerektiği. Zira Android güvenlik açığı kullanıcıları etkilemeyecek. Android güvenlik açığı geçen hafta Bluebox tarafından ortaya çıkarılmıştı. Bu açık, Android kullanıcılarının %99’unu tehdit etmekteydi. Bu açık aslında Android işletim sisteminin 1.6 sürümünden beri var. Google’ın şu an belirttiği üzere güvenlik açığı için yama hazırlandı ve ilgili şirketlere gönderildi. Resmi şekilde ifade edilen açıklamada Google, bu yamalar üzerinde gerekli düzenleme ve çalışmaların da yapılacağını söyledi.

android

Yapılacak işlem aslında kullanıcıları hiç yormayacak. Yama hazır olduktan sonra Android kullanıcılarının cihazlarına güncellemeler gelecek ve kullanıcılar, bu güncellemeyi aldıktan sonra güvenlik açığından tamamen kurtulmuş olacaklar. Ancak Google’ın ve ortaklık ettiği şirketin, kullanıcılara yaptığı bir uyarı var. O da, Android cihazlara Google Play mağazası dışında başka hiçbir yerden oyun ve uygulama indirilmemesi gerektiği.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz