Google Uygulamaları Gelişiyor!

Android için Gboard artık 500’den fazla dili destekliyor. Google, 2016’da sanal klavyeyi 2016 yılında yaklaşık 100 farklı dil çeşidi desteğiyle başlattı ve o zamandan beri, genişletmeye ve yeni diller kazanmaya devam ediyor. Ayrı olarak Google, Google Foto‘daki özel albüm sınırını 20.000 görüntüye yükseltti. Arama devi, daha önce 10.000 görüntü sınırına sahip Canlı Albümleri özelliğine sahip olarak tespit edildi. Google ayrıca, AI destekli Google Lens‘i bir milyardan fazla ögeyi tanıyabilme özelliğiyle de yeni sürüme geçirdi. Geçen sene Ekim ayında piyasaya sürülen araç, 250.000 maddeye yakın tanımak için yapay sinir ağlarını kullanıyordu.

Google tarafından yapılan diğer son değişiklikler arasında , Android için Gboard 500 dili destekleme sınırını geçti ve tam olarak 576 dil çeşidi ile hizmet vermekte. Bu, aralık 2016’da Gboard ile birlikte başlayan 100 dil çeşidi ilk sayısından önemli ölçüde daha yüksektir. Google, son birkaç ay içinde, Gboard ekibinin yüz’den fazla yeni dil eklemeyi başardığını söylüyor.

Çok sayıda dil çeşidini desteklemenin yanı sıra, Gboard, Roman ve Kiril gibi birçok dilde kullanılan alfabelerden bir dile özgü komut dosyalarına kadar 40’dan fazla farklı komut dosyası ile uyumlu olacak şekilde lanse edilir.

“Gboard’un yeni eklenen dillerinin çoğu, geleneksel olarak gazetelerde veya kitaplarda olduğu gibi yaygın olarak yazılmamaktadır, bu yüzden nadiren online olarak bulunurlar,” diye yazıyor bir blog yazısında Teknik Program Yöneticisi Gan Daan van Esch. “Ancak, mesajlaşma uygulamaları ve sosyal medyada telefonlarımızda daha fazla zaman harcadıkça, insanlar artık bu dillere her zamankinden daha fazla yazıyor. Bu dillere kolayca yazabilme yeteneği, insanların normalde yüz yüze konuşacakları dilde başkalarıyla iletişim kurmalarını sağlıyor. Yüz yüze de.

Google, geniş çeşitlilikteki dil çeşitleriyle Gboard’un şu anda küresel nüfusun ilk dilinin yüzde 90’ından fazlasını desteklediğine inanıyor. Şirket, klavyeye yeni bir dil eklediğinde her zaman yeni bir makine öğrenim dili modeli yaratıyor. Yürütücü, “Bu model Gboard’u, yazınızı ne zaman ve nasıl yazacağınızı veya bir sonraki kelimeyi tahmin etmeyi öğrenmek için eğitiyor.”

  Gboard Google Play İndir 

Gboard’a yeni güncellemenin yanı sıra, Google Fotoğraflar , genişletilmiş bir özel fotoğraf albümü sınırıyla güncellendi. Ekim ayında, fotoğrafları ayrı koleksiyonlara ayırmak için tasarlanan Google Fotoğraflar’daki Canlı Albümler özelliğinin 10.000 fotoğrafı desteklediği tespit edildi. Ancak, Google şu anda bu sınırı 20.000 fotoğrafa yükseltmiştir.

Bir tipster(ihbarcı, tiyocu) tarafından bildirildikten sonra bir blog sitesi tarafından da bildirildiği gibi, Google, destek sayfalarından birinde özel albümler için yeni sınırı gösteriyor. Bununla birlikte, kaç kullanıcının yakında sınırı geçebileceğini görmek ilginç olacaktır.

 

Google ayrıca , Google Lens’in şu anda bir milyardan fazla ögeyi tanıma yeteneğine sahip olduğunu duyurdu. Bu, Lens aracının geçen yıl lansmanı sırasında kapladığı sayının dört katı. Esasen, Google, sinir ağlarını kullanarak ürün etiketlerini tanımlamak için aracı destekleyen OCR(optik karakter tanıma) motorunu yükseltmiştir.

Ürün etiketlerini tanımanın yanı sıra, Google Lens belirli bir tarzda ayakkabı veya mücevher gibi fikirleri tanımlayabilir. Kameranızı kıyafetlerinize veya ev dekorunuza yönlendirdiğinizde, stilistik olarak benzer ögelerin önerilerini sunan özel bir stil arama özelliği vardır.

Mayıs ayında I / O geliştirici konferansında, Google Lens gerçek zamanlı arama ve akıllı bir metin seçimi gibi özelliklerle sergilendi. Android yapımcısı , LG , Motorola , Xiaomi , Sony , HMD Global / Nokia ve OnePlus gibi sağlayıcılar tarafından akıllı telefonlardaki varsayılan kamera uygulamalarında bir Google Lens entegrasyonu da duyurdu. Ayrıca, Pixel ve Nexus cihazlarındaki Google Kamera uygulaması bu yılın başlarında Google Lens’i entegre etti.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz