Google Spotlight Stories uygulaması 360°VR (virtual reality – sanal gerçeklik) hikâyeler izlemenizi sağlıyor. Sinemanın öncülerinden illüzyonist ve film yönetmeni Georges Méliès‘i anmak amacıyla sanal gerçeklik etkileşimli bir doodle hazırlayan Google, hikâyeleri VR modunda izlemeleri için kullanıcılara Google Spotlight Stories uygulamasını sundu.

Google bizi her defasında farklı Doodle’larla şaşırtmayı başarıyor. Bazen Doodle’ları bir oyuna dönüştüren ve büyüklerin bile çocuklar gibi bilgisayar başına geçerek Doodle ile oynamalarını sağlayan şirket şimdi de 360°VR hikâye şeklinde Doodle hazırlamış. Bu Doodle’ı Google.com.tr adresine girerek görmeniz ve izlemeniz mümkün. Ayrıca videonun sonunda bulunan bağlantılar aracılığıyla Doodle ve Doodle’ın hazırlanması hakkında bilgi alabilir, Doodle’ı Facebook ve Twitter’da paylaşabilirsiniz.

Google Spotlight Stories Android ve iOS uygulaması sayesinde 360°VR hikâye izleyebilirsiniz. Ayrıca uygulama Steam ve Viveport’ta da mevcut. Eğer sanal gerçeklik gözlüğünüz yoksa ya da bu hikâyeleri gözlüksüz izlemeyi tercih ederseniz hikâyeleri 360°olarak Google Spotlight Stories YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Google ayrıca sinemanın öncülerinden illüzyonist ve film yönetmeni Georges Méliès hakkında şu sayfada bilgi veriyor. Aynı sayfada söz konusu Doodle’ın nasıl yapıldığını görmeniz de mümkün. Google Spotlight Stories projesi bir Google ATAP yani Advanced Technology And Projects kapsamında yapılan bir proje. Bu kapsamda Project Soli ve Project Jacquard da yer almakta.

Google Spotlight Stories Uygulamasını İndirin ve 360°VR Hikâyeler İzleyin

[appbox googleplay com.google.android.spotlightstories]

[appbox appstore 974739483]

Bir VR gözlüğünüz varsa Google Spotlight Stories uygulaması içindeki hikâyelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Gözlüğünüz olmasa da uygulamayı indirerek hikâyeleri izlemeniz mümkün. Bunun için önce uygulamayı indirin ve açın. Browse kısmından istediğiniz ve 360°VR hikâyeyi indirin ve izlemeye başlayın. Hikâyelerin indirme ayarlarını Settings kısmından ayarlayabilir, cihazınız sadece Wi-Fi ağına bağlı olduğunda indirilmesini tercih edebilirsiniz.

Google Spotlight Stories uygulaması içindeki hikâyeleri sadece VR gözlüğünüzde değil isterseniz gözlüksüz olarak da rahatça izleyebilir, hikâyelerin tadını çıkarabilirsiniz. Gözlüksüz izlerken telefonunuzu elinizde tutarak kendi etrafınızda döndüğünüzde yine tüm hikâyeyi görmeniz ve tüm sahneleri anlamanız mümkün. Google Spotlight Stories uygulamasının Android ve iOS sürümlerini indirin ve hikâyelerin tadını çıkarın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz