Google Stadia fiyatı ve uygunluk bilgileri açıklandı

İlk olarak Mart ayında 2019 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda ilan edilen Google Stadia , Google’ın bulut sunuculardan yüksek kaliteli konsol ve PC oyunları yayınlayacak olan yaklaşmakta olan servisidir. Google’ın Chromecast Ultra dongle’ı ve Chrome tarayıcınız aracılığıyla masaüstlerinde, dizüstü bilgisayarlarda, Pixel 3 akıllı telefonlarda ve tabletlerde büyük ekran TV’lerde çalışacaktır . Oyunlar 4K çözünürlüğe ve 60 fps’ye kadar desteklenecek.

Ancak, bu hizmetin kullanımı ücretsiz olmayacak – en azından başlangıçta. Servisi kontrol etmek için bir şeyler ödemeniz gerekecek. İşte Google Stadia’nın fiyatını, çıkış tarihini ve kullanılabilirliğini bilmeniz gerekenler.

Google Stadia fiyatı: Neye mal olacak?

Google Stadia’nın iki fiyatlandırma modeli olacaktır. Bunlardan biri, ABD’de ayda 9,99 ABD doları olan Stadia Pro‘dur ve Netflix tarzı bir iş modelinde aynı anda daha eski PC ve konsol oyunlarına erişim sunacak. Oyunlar için 4K çözünürlüğü ve 60 fps’yi destekleyecektir. Ancak, yeni oyunlar Stadia’da tek tek fiyatlandırılacak. Bu hizmetin fiyatı Kanada’da 11.99 $ olacak. Stadia Pro’ya dahil olmayan oyunların her birinin ne kadara mal olacağı belli değil.

Google ayrıca, üç ay Stadia Pro hizmeti, bir Chromecast Ultra ve sınırlı sayıda Night Blue Google Stadia oyun kumandası içeren Stadia’nın “Founder’s Edition” sürümünü de satacak. Ayrıca, Bungie’nin ilk şahıs nişancı oyunu devam filmi, Destiny 2’ye Stadia üzerinden erişim ve üç ay Stadia Pro’nun bir arkadaşına vermesi için bir arkadaş geçiş kodu da içerecek . Son olarak, Kurucu Sürümü’nü satın almak, Stadia adınızı normal kullanıcılardan önce seçmeniz için bir yol sunar. ABD’de 129, Kanada’da 169 $ olacak.

Google, 2020’de bir süre Stadia’ya ücretsiz erişim sağlayacağını da açıkladı. Ancak, bu ücretsiz seviyeye hiçbir oyun dahil edilmeyecek ve ücretsiz olarak Stadia’da oyun satın aldığınızda ve yayınladığınızda, bunlar 1080p çözünürlükle sınırlandırılacak.

Google Stadia lansman tarihi: Ne zaman müsait olacak?

Google Stadia Kasım 2019’da piyasaya sürülecek. Fırlatma için o ayın belirli bir günü henüz açıklanmadı. Stadia için farklı piyasaların farklı açılış günleri görmesi olası.

Google Stadia kullanılabilirliği: Hangi ülkeler erişebilir?

Google, Stadia’nın ülkelerde kullanılabileceğini açıkladı. ABD, Kanada, İngiltere, Belçika, Fransa, Finlandiya, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç, Almanya, İrlanda ve Danimarka’yı içermektedir. Türkiye’de ne zaman kullanılabileceği hakkında henüz bir bilgiye ulaşılmadı.

 

Google Stadia hakkında ne düşünüyorsunuz, bize yorumlarla bildirin

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz