Bilişim dünyasın gelişimine durdurak demeden devam ederken yarattığı pazar sayesinde de endüstride yeni bir sektör yaratmış oldu. Zamanla çeşitli bilimsel alanların oluşmaya başladığı bu dünya içerisinde yazılım geliştiriciler ve donanım üreticileri pazarın liderliğini korumaktaydı. Ancak sektörün ivmesi iç dengeleri de değiştirebilecek düzeyde sallantılar yaratıyor. Reel hayatta da karşılığı bulunan pazarlama, reklam gibi kavramlar yaklaşık son 10 sene içerisinde bilgisayarlarda, internette kendisine fazlaca yer buldu. Çünkü en nihayetinde bir icat gerçekleştirilip bilgisayar üretilmiş, yazılım, oyun çıkartılmış olsa da bunları pazarlamak, söz konusu ürünler üzerinden reklam yapmak gerekiyor. Aksi taktirde temel üretici dışındaki kimsenin bir kazan sağlaması zorlaşıyor. Fakat reklam ve benzeri işlevlerin sanal aleme entegre edilmesi sadece bunla alakalı uzmanlaşabilen firmaları dahi doğurdu. İlk etapta Google’dan kesinlikle bahsetmek gerekiyor. Çünkü AdWords, AdSense adını verdiği sistem üzerinden uluslararası internet reklamcılığının yani dijital pazarlamanın önünü açan bir platform oluşturdu. Web siteleri üzerinden yayın yapan kişilerin ve kurumların sitelerine reklam alabilmesini sağladı. Aynı zamanda ürünlerini pazarlamak, sitelerini tanıtmak, varlıklarını piyasada hissettirmek isteyen işletmeler de reklamlarını kolaylıkla yayınlayabiliyorlar.

Google ilk etapta birkaç mütevazi girişimcinin gerçekleştirdiği arama motoru iken 2000’lerin başından itibaren mucizevi bir ivme kazanarak dünyanın en iyi arama motoruna dönüştü. Hal böyle olunca ister istemez internet denince akla gelen ilk kavramlardan birisi oldu. Bilgisayar kullanmaya yeni başlayan birisi için internetin diğer adı Google dahi olabiliyor. Aşılması zor bir çıtaya erişerek dev bir bilişim şirketine dönüşürken çeşitli alanlarda da çalışamalar yapmaya başladı. Reklamcılık, dijital pazarlama ilk adımları olurken sonrasında YouTube’u bünyesine alarak video konusunda da lokomotif isim konumuna geldi. Özellikle son dönemlerde ülkemizde yaygınlaşan video blog oluşturma yani vlog modası da çıkınca insanlar bu mecra üzerinden de bir nevi sosyalleşebiliyor. Aynı zamanda reklamcılığın farklı yönleri de ortaya konulabiliyor. Amerika merkezli firma yine diğer konuların içine de girerek vazgeçilmez tekel hedefini sürdürüyor.

Android’de Google Tarafından Seçilen Yılın En İyi Oyunları

Arama motoru, dijital pazarlama merkezi, YouTube sayesinde video lokomotifi olan Google, sonrasında da mobil dünyaya adım atıp burada kendi bünyesi altında cihazlar satışa sunarken aynı zamanda akıllı sistemlerden Android yazılımını duyurdu. Diğer telefon, tablet bilgisayar imalatçılarının da kullanımına açarak mobil işletim sistemleri platformları arasında zirveye çıkmayı başardı. Geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen I / O konferansı da yine bahsettiğimiz Android sistemi üzerineydi. Konferansta yılın oyunlarını seçerek çeşitli ödüller dağıtmıştı. Biz de bu yazımızda sizlere o oyunlar arasında en iyi olanları seçerek bir liste hazırladık.

transformers-savascilar

TRANSFORMERS: Savaşçılar

Efsanevi filmin çizgi filmi de yapılmış ve yetişkinler kadar çocukların da ilgisini çekmeyi başarmıştı. 3D grafiklerle donatılan kaliteli oyun size çok güzel bir deneyim yaşatacak.

[appbox googleplay com.kabam.bigrobot]

star-wars-galaxy-of-heroes

Star Wars: Galaxy of Heroes

Star Wars serisinin ne kadar sevildiğini sanıyoruz ki anlatmaya gerek yok. Sevenleri için Android telefonlarına yüklenebilecek bir uygulama da kullanıma sunuldu.

[appbox googleplay com.ea.game.starwarscapital_row]

kill-shot-bravo

Kill Shot Bravo

Sniper türü oyunları sevenlerin vazgeçilmezi olacak Kill Shot’ta özel kuvvetler askeri olarak göreve başlıyorsunuz. Keskin nişancılıkta uzmanlaşmanız için epey çaba göstermeniz lazım.

[appbox googleplay com.hotheadgames.google.free.ks2]

horizon-chase

Horizon Chase

Retro arabalara ilgi duyanların deneyebileceği Horizon Chase araba yarışları arasında dikkat çeken oyunlardan birisi.

[appbox googleplay com.hotheadgames.google.free.ks2]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz