Google Arama Sonuçlarına Hikaye Geliyor

Bu günlerde hikayeler her yerdedir. Bu format Snapchat tarafından popüler hale getirildi ve artık Instagram‘dan WhatsApp‘a kadar her yerde, Google arama sonuçlarına da geliyor.

Google, hafta sonu kotunda orta yaşlı bir orta yönetim türü gibi, ‘çocuklarla birlikte olmak’ istiyor. Bir In resmi blog yayınına , Google Görseller Mühendislikten Sorumlu Direktörü Cathy Edwards, baskın arama motoru ünlü sporcular ve ünlülerin Hikayeler ile arama sonuçlarımızı dolum başlayacak ortaya koydu.

 

Google‘ın Grammy Ödülleri‘nden sonra bir görsel arama özelliğine ihtiyaç duyduğunu ilk kez fark ettiğini açıkladı. İnsanlar Jennifer Lopez‘in yeşil elbisesini arıyordu ve böylece Google Görseller doğdu.

Google , “ünlülerin hayatlarından zengin ve görsel bir biçimde gerçeklere ve önemli anlara bir göz atmak” istediğini söylüyor. Sistem, arama ve görüntü sonuçlarında yüzeye çıkacak AMP hikayeleri oluşturmak için AI‘yı kullanır.

Bu uygulamayı deneyimleyen kişilerden aldığımız bilgilere göre uygulama oldukça verimli.İnsanların bu görsel hikayeleri keşfetmesine yardımcı olmak akıllıca.

Bu hikayelerin henüz reklamlarla gelip gelmeyeceğini hala bilmiyoruz , kısa bir süre içinde uygulama ile ilgili daha fazla bilginin açıklanacağını , fakat Google‘ın bir eylem parçası istediğini açıkça belirtti. Her gün 400 milyondan fazla kişi Instagram Hikayeleri kullanıyor. WhatsApp‘ın hikaye tarzı özelliği günde yaklaşık 450 milyon kullanıcıya sahiptir. Google için Hikayeler sürekli burada kalacak gibi görünüyor.

AMP hikayeleri, bu yıl şubat ayında içerik yayıncılarına, haberleri ve bilgileri dokunma hikayeleriyle sunmak için mobil odaklı bir biçim sunmanın bir yolu olarak başladı. Aşağıdaki videodan inceleye bilirsiniz.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz