Google Glass Enterprise Edition 2

Google, artırılmış gerçeklik gözlükleri serisini Google Glass Enterprise Edition 2’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte güncelledi.

Yenilik, çeşitli firmaların mesleki faaliyetlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır: lojistikten hizmet sektörüne bir çok meslekte faal olarak kullanılacaktır. Çalışanlar talimatları, belgeleri, fotoğrafları veya açıklayıcı videoları ellerini kullanmadan görüntüleyebilir.

Gözlükler yeni bir Qualcomm Snapdragon XR1 işlemci ile donatılmıştır. Güncellenen mimari, enerji tüketimini önemli ölçüde azaltacak, yapay zeka çalışmalarını ve genişletilmiş gerçekliğin benzersiz Genişletilmiş Gerçeklik (veya XR) platformunu geliştirecektir.

Diğer özellikler: 3 GB RAM ve 32 GB dahili bellek, 8 megapiksel kamera, pili 820 mAh’de şarj etmek için 360 × 640, üç mikrofon ve USB Type-C çözünürlüğe sahip ekran. Nem koruması bildirildi, gözlüklerin ağırlığı 46 gramdır.

Android Oreo, çeşitli servislerin ve API’lerin entegrasyonunu destekleyen bir işletim sistemi olarak kurulur. Ayrıca, kurumsal cihazları yönetmek için bir Android Kurumsal Mobil Cihaz Yönetimi özelliği bulunmaktadır.

Smith Optik işbirliğiyle zor koşullarda çalışmak için özel güvenli çerçeveler geliştirilmiştir.

Google, kullanım hakkında ayrıntılı geri bildirim bırakan Deutsche Post DHL Group ve AGCO gibi şirketler ile yakın işbirliği sayesinde gözlüklerin yeni versiyonunu önemli ölçüde geliştirmeyi başardığını söyledi. Şirketler, Google Glass kullanırken üretim süresinde ve maliyetlerinde gerçek bir azalma olduğunu iddia ediyorlar.

Google Glass Enterprise Edition 2, ABD’de 999 ABD Doları fiyatla piyasada olacaktır. Bu ürünün satışı sadece kurumsal müşterilere olabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz