Google, WhatsApp, Facebook Messenger ve Snapchat gibi popüler anlık mesajlaşma uygulamalarına karşılık bir hamlede bulunmaya hazırlanıyor. Her ne kadar Google Hangouts isimli bir mesajlaşma ve iletişim hizmeti bulunmasına rağmen istenen kullanıcı sayısına ve popülerliğe ulaşılamaması Google’ı yeni çözümlere itiyor.

Google, internet dünyasının hemen her alanında var olan ve bu dünyanın adeta yapı taşlarından biri olarak gösterilebilecek bir konumda bulunuyor. Diğer yandan akıllı telefon dünyasının da Apple ve Microsoft ile birlikte en kuvvetli oyuncularından biri. Öyle ki, Android işletim sistemi ile birlikte milyarlarca akıllı telefon ve tablet bilgisayar üzerinde varlığını bulunuyor. Ancak iş anlık mesajlaşmaya geldiğinde, WhatsApp ve Facebook Messenger gibi oyuncular Google’ı geride bırakıyor.

google akilli sohbet hangouts

Hangouts isimli bir mesajlaşma uygulaması bulunan Google, son zamanlarda ilgili hizmet üzerinde bazı düzenlemeler ve değişiklikler gerçekleştirdi. Önce kısa mesaj bölümünü Hangouts’un içine dahil etti ve kullanıcıları SMS için Hangouts kullanmaya itti. Daha sonra da bu girişiminden vazgeçen Google’ın halihazırdaki bu mesajlaşma servisini nasıl konumlandıracağı ve yeni akıllı mesajlaşma servisini Hangouts üzerinden sunup sunmayacağı merak konusu.

Kaynak: TalkAndroid

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz