Corona Virüsünün ülkemizde yayılmasının ardından ekmek satışlarında da düşüş yaşandı. Evden çıkmak istemeyen kişiler ekmeği kendi evlerinde yapmayı tercih ediyor. Ekmek satışlarında düşüş yaşandı ancak Google’da da ekmek tarifi araması rekor kırıyor. İstanbul’da ekmek satışları %35 düştü. Korona virüsü birçok sektörü etkiledi, şirketler kapatıldı, dükkanlar kepenkleri indirdi.

Virüsten dolayı pek çok kişi evden çıkmayı tercih etmiyor. Bu süreçte ortaya yeni yaşam tarzlarını koyuyor. Google’ın ortaya çıkan verilerine göre yemek tarifi hacmi yükselen arama arasında. Yemek tarifi dışında ekmek tarifi araması da rekora doğru ilerliyor. Aşağıda göreceğiniz grafikteki gibi evde ekmek tarifi, evde ekmek, ekmek yapma tarifi, ekmek yapımı, ekmek yapımı tarifi aramalar kısmında oldukça popüler oldu.

Kuru maya ile nasıl ekmek yapabileceğinizi, evde ekmeği nasıl pişireceğinizi arama motoru üzerinden bulabilirsiniz. Evde kalmamız gerektiği için bu yönteme başvurmamız oldukça mantıklı bir yöntemdir. Bu yazımızda sizlere Google’da popüler olan ekmek tarifi araması konusunda bilgi verdik. Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz