Dünyanın en popüler, en çok bilinen arama motoru Google, kullanıcılara aradıklarını daha kolay bulsunlar diye ‘soru-cevap’ özelliğini sunuyordu. Böylelikle kullanıcılar aradıkları şeyi daha net bir biçimde ve daha kolay bir şekilde bulabiliyordu.
Ancak Google, kullanıcılar tarafından daha çok ulaşmak istedikleri hedefi karşılarına çıkaran bir “aracı” olarak kullanıldığından çoğu Google kullanıcısı soru cevap özelliğini kulak ardı etti.

Google popüler Instagram özelliğini Android'e taşıyor

Destek sayfasında bulunan bu özelliğe Google bir uyarı getirdi ve bu özelliğin Haziran ayında kaldırılacağını belirtti. Kullanıcıların 30 Haziran tarihine kadar katkıda bulundukları soru ve cevapların birer kopyasını alabileceğini ifade eden Google, söz konusu uyarı metninde şu ifadelere yer verdi;
“30 Haziran 2021 itibarıyla, Google Arama’daki soru ve cevap özelliği kullanımdan kaldırılacaktır. Katkıda bulunduğunuz soruların ve cevapların bir kopyasını indirmek için Google Paket Servisi’ni ziyaret edip Arama katkıları’nı seçin. Bu adımı, sorularınız ve cevaplarınız dahil olmak üzere tüm katkılarınızın kaydını oluşturmak için 30 Haziran’a kadar tamamlayın. Google’daki verilerinizi nasıl indireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz