18 Mart 2019 Türk askerlerinin Çanakkale’de düşmanlara karşı mücadele vererek adını tarihe yazdırmasının tam 104.yılı oldu. Çanakkale Zaferi için arama motorlarına sessiz kaldı. İşte detaylar…

Google sizlerinde bildiği gibi özel günler yani doğumgünü olsun, tatiller olsun birçok alanda o günü anmak adına logosunda değişiklikler yapıyor. Yandex‘te bu gibi günlerde logosunu değiştirmekte.

Google ve Yandex, Çanakkale Zaferi için sessiz kaldı!

18 Mart günü Google hiçbir adım atmadı. Google’ın 18 Mart günü özel bir Doodle hazırlamadığını aslında pek tuaf olarak görmüyoruz. Çünkü daha önceki yıllarda da buna benzer adımlar atmadığını görmüştük.

Yandex ise 18 Mart 2019 günü Çanakkale Zaferini unutmadığını ve anasayfasını değiştirdiğini gördük. Arama kutusunun hemene yanında bulunan Yandex logosunda bir değişiklik yapıldı. 18 Mart için özel hazırlanan logo tüm kullanıcılar tarafından görüntülendi.

Google’dan açıklama geldi

Bu konu gündemi meşgul etmesiyle beraber Google bir açıklama yaptı. Şirketin açıklaması ise şu şekildeydi;

“Google’ın logolarının eğlenceli ve sıradışı yapılmış olan Doodle isminde değişikliklerin, festival yıl dönümleri ve ünlü kişilerin doğum günlerini kutlamak için yapılıyor.”

Tabii ki bu şekilde olan bir açıklama bizleri üzmedi değil. 18 Mart unutulmamalıydı!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz