Google tarafından geliştirilen bu uygulama, özellikle de işitme sorunu olanlar için yararlı olacak Sound Amplifier ve Live Transcribe uygulamasını tanıttı.

İlk olarak Sound Amplifier uygulamasından bahsedelim, bu uygulama aslında sadece işitme kaybı olanlar için değil sesi yükseltme ihtiyacına sahip olan herkes için kullanılabilecek bir uygulamadır. Google tarafından düşünülen duruma göre çoğu insan cihazın sesini yükseltme ihtiyacı duyabilir. Örnek olarak gürültülü bir ortamda, trafik, kafe, konser gibi alanlarda sesin çok olduğu yerde böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Herkes İndirebilir!

Bu uygulama şu an için Android cihazlarda Play Store’dan indirilebilir. Uygulamayı kullanmak için de kulaklık kullanmanız gerekmektedir. Uygulama kulağınıza zarar vermiyor, ses güçlendirmesi yapıyor ancak yüksek sesleri aşırı güçlendirmediğini de belirtelim. Açma kapama düğmesiyle ya da kaydırma ile gürültü azaltma işlemi uygulanabiliyor. Arka planda oluşan gürültüyü minimum seviyeye indiriyor. Daha kolay iletişim için bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Cihazınızın mikrofonuna istediğiniz kelimeleri söyleyerek canlı konuşmanızı yazılara dökme özelliği için artık Live Transcribe uygulaması vardır. Bu uygulama 70 farklı lehçe ve dile sahiplik yapıyor. Live Transcribe uygulaması ‘geri-yazma klavyesini’ kullanmayı tercih etmeyenler için iki yönlü konuşmalar için de kullanımı olabiliyor.

Live Transcribe uygulamasına sahip olmak istiyorsanız Play Store’dan indirme işlemini yapabilirsiniz. Ancak kısıtlı beta olarak sunulan bu uygulama yakında erişim kolaylığı sağlayarak ayarlarından etkin olabilecek ve bildirim çubuğunuzda Live Transcribe düğmesine kavuşacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz