ABD merkezli teknoloji Google, Floom olarak isimlendirdiği yeni artırılmış gerçeklik aracını kullanıma sunacağını açıkladı. Floom, bulunduğunuz yerden Dünya’nın öteki ucuna giden hayali bir tünel açmanızı sağlayan ve ilginç bir deneyim sunan, tarayıcı tabanlı bir hizmet. Bu özelliğin Google Earth ile birlikte çalışıldığı düşünülüyor.

Floom by Google Creative Lab | Experiments with Google

Kullanılabilirlik açısından kolay ve basit olan bu uygulama, internet sitesine ulaştıktan sonra telefon ya da tabletinizi kullanarak bir zemin seçmenizi istiyor. O zemini seçtiğinizde artırılmış gerçeklik destekli bir tünel açan Floom, tünelin ucunda, yani geoit şekle sahip olan gezegenimizin diğer tarafında nerenin olduğunu gösteriyor.

Google, Yeni AR Hizmeti 'Floom'u Kullanıcılara Sundu

Google tarafından yapılan açıklamada Dünya’nın her yerini bu uygulama sayesinde göreceklerini söylüyor. Google’a göre isteyen kullanıcılar, açtıkları tünelin ucunda nerenin olduğunu tüm detaylarıyla görebilmek için Google Earth’ü kullanabilecekler. Pandemi döneminde insanların oldukça eğleneceği bir uygulamanın hizmete sunulmasını sağlayan Google’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz