Google’dan Yeni Yapay Zeka Hamlesi

Dünyanın en önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Google, şimdilerde bir arama motorundan çok daha fazlası olmayı başarıyor. Sektörde pek çok farklı hizmet ile varlık gösteren firma, yapay zeka çalışmaları dahi gerçekleştiriyor. Hatta bu durumun meyvelerini görmeye başladık diyebiliriz. Gelen bilgilere göre Google, yapay zeka sistemi çerçevesinde GIF önerilerinde bulunacak. Böylelikle çok daha etkili ve eğlenceli kullanıcı deneyimi oluşturulacak.

GBoard İçin Yeni Güncelleme Yolda

Yapılan açıklamaya göre Google’ın klavye uygulaması GBoard, yakın bir zamanda yeni güncelleme alacak. Bu güncellemeye yapay zeka sistemini daha etkili bir biçimde entegre edecek olan Google, böylelikle GIF önerilerinde bulunacak. Burada kullanıcıların alışkanlıkları ve kullandıkları GIF’ler elbette önem teşkil ediyor.

Yapay zeka, kullanıcı verilerinden yola çıkarak kişinin hoşlanabileceği veya en azından kullanabileceği GIF önerilerinde bulunacak. Klavye üzerinden sağlanacak olan destek ile GIF arama derdinden dahi büyük ölçüde kurtulmak mümkün oluyor denilebilir. Zira öneriler sayesinde isteğinize kısa sürede ulaşabileceksiniz. Nitekim bu da doğrudan pratiklik yaratıyor.

Konuşmanın Gidişatına Göre Öneriler

Gboard’a eklenecek olan yetenek sayesinde klavye, konuşmanın gidişatına göre size GIF veya çıkartma önerebilecek. Böylelikle o anki konuşmayı çok daha renkli bir hale getirebileceksiniz. Bu konuda kullanıcı verilerinden yola çıkılması, elbette endişe uyandırıyor. Ancak Google, endişelerin yaşanmaması için verilerin sadece telefonda depolanmasını sağlayacak. Böylelikle verilerin farklı bir yere aktarılması söz konusu olmayacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz