Google Rusya’da yasaklanabilir!

Roskomnadzor(Rus federal servis) Başkan Yardımcısı Vadim Subbotin, yasanın arama motorlarını engellemek için değişiklik yapabileceğini söyledi. Bu nedenle, düzenleyici, Rus yetkililerin şartlarını yerine getirmeyen Google’ı etkilemek istiyor.

Vadim Subbotin ” Mevcut yasa şimdi engelleme anlamına gelmez, idari para cezası anlamına gelir. Ancak, eğer bir çıkmaz tarafa gelirsek, yasama seviyesinde bu sorunu çözmek için her fırsatımız olduğunu anlıyorsunuz ” dedi.

 

Roskomnadzor’un Rus mevzuatında değişiklik yapma yetkisi yoktur: Başkan, hükümet, Federasyon Konseyi, Devlet, bölgesel yasama organları ve Anayasa veya Yüksek Mahkemeler bu hakka sahiptir.

11 Aralık’ta, Roskomnadzor yasaklanmış kaynakları arama sonuçlarından çıkarmayı reddettiği için Google 500 bin ruble para cezasına çarptırdı. Arama motorlarını özel bir kayıt defterinden filtrelemeye zorlayan yasa 2018 sonbaharında yürürlüğe girmiştir. Bölüm başkanı Alexander Zharov, yeni bir ret durumunda, Roskomnadzor’un Google aleyhindeki idari işlemleri başlatmaya devam edeceğini söyledi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz