Google’ın donanımı 2018’de yaklaşık 3 milyar dolar kar yaptı!

Pixel telefonlardan Ev akıllı cihazlara, Google son üç yılda bol miktarda donanım üretti. Ayrıca, RBC sermaye piyasalarının tahminlerine göre 2018 yılında yaklaşık 3 milyar dolar kar elde etti.

Bankanın tahmin ettiği 2.98 milyar dolarlık donanım karından, pixel cihazlarından 1.78 milyar dolar geldi. Cihazlar pixel akıllı telefonlar, Pixelbook ve Pixel Slate bulunmaktadır.

Daha etkileyici, Google’ın Home cihazlarının son üç yılda bildirdiği büyüme. 2016 yılında, Ev cihazlarının 49 milyon dolar kar getirdiği bildiriliyor. Kârın 847 milyon dolara yükseldiği bildirilen 2018’e hızlı bir şekilde.

Bu sadece iki yılda yaklaşık 800 milyon dolarlık bir artış.

Son olarak, Nest ve Chromecast cihazlarının sırasıyla 245 milyon dolar ve 110 milyon dolar getirdiği bildirildi.

Google’ın donanım bölümünün sahip olabileceği bir yıl kadar iyi olsa da, 2019’da daha da iyi performans göstermeye hazırlanıyor.

RBC Capital Markets, Google’ın donanımının gelecek yıl 4.30 milyar dolar getireceğini tahmin ediyor. Piksel cihazların 2,19 milyar ABD doları kar getireceği tahmin edilirken, Ev cihazları 1,64 milyar ABD doları karda önemli bir sıçrama görebilir.

Büyümenin 2021’e kadar yavaşlaması bekleniyor, ancak rakamlar önümüzdeki üç yıl boyunca hala bir miktar büyüme gösteriyor.

Gelirler çoğunlukla benzer bir hikaye anlatır. RBC Capital Markets’a göre, Pixel cihazlar 2018 için 3,42 milyar dolar gelir elde etti. Bu arada ev cihazları da 3,39 milyar dolar oldu.

Bununla birlikte, gelecek yıldan itibaren, Ev cihazları gelire gelince Pixel cihazlarını sollayabilir. Bu tahminlere dayanarak 2021 yılına kadar devam edecek.

Ev cihazları, fiyatlandırma söz konusu olduğunda Pixel cihazlarına göre daha düşük bir giriş engeline sahiptir. Bununla birlikte, Pixel cihazları bu yüksek fiyat etiketleri nedeniyle, Home cihazlarından daha fazla kâr getirmektedir.

Bunların sadece resmi olmayan tahminler olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, donanım Google için önemli bir iş kolu gibi görünüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz