Bugün sizlere Google’ın belli zaman aralıklarında oynanabilir logolarını derledik. İşte detaylar..

Normal günlerde sadece normal bir görünüm sunan Google logoları, özel günlerde veya doğum günü gibi tarihi önem taşıyan zamanlarda hatta bayramlarda doodle adında özel logolar kullanmakta.

Bazı zamanlarda ise sizlerinde hatırlayabileceği gibi logolar baştan sona oynanabilir oluyor. Bu şekilde tasarlanabiliyor ve logolar üzerinden oyun oynayabiliyorduk. Ancak tuaf olan bir durum ise zaman geçti özel gün bitti fakat logolar silinmiyor. Bir yerlerde yeniden görebiliyoruz. Veya oyun oynayabiliyoruz.

Sizlerde tüh ben kaçırdım görmedim diyorsanız sizlere bunu göstermek için bu yazıyı hazırladık.

Snake logosu

Normal bir telefon oyunu olan ve Şubat 2013 yılında Çin’de yeni yıl kutlaması için hazırlanmış olan Snake oyunu aslında yılan yılı olduğu için tasarlanmıştı.

Pac-Man: 

İlk oynanabilir logo olarak tarihe geçen bu logo açık konuşmak gerekirse Pac-Man için pek bir söz taşımıyor. Oyunu bilmeyen biriseniz bile tanıyacağınıza eminim. Oyuna jeton atarak başlıyoruz ve Google yazısında oyun alanı yön tuşlarını kullanarak başlıyor.

Slalom Canoe:

Akıntılara karşı bir mücadele sergilediğimiz bu oyunda hem sağ hem de sol tuşları kullanarak kürekleri kontrol ediyoruz. Kesintisiz bir macera sunan oyunda çok fazla odaklanmanız gerekebilir.

Soccer: 

Bu logo ise kalevi eldivenlerine sahip. Sizler kalenizi korumakla sorumlu oluyorsunuz. Yön tuşlarını sağ ve sola dönderiyor ve boşluk tuşu ile zıplama gerçekleştiriyorsunuz. Amaç ise bilindiği gibi gol yememek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz