Google’ın yeni sosyal ağı olan Shoelace test edilmeye başlandı. Google tarafında çalışılan yeni sosyal platformu, etkinlik oluşturup daha sonra insanları bu etkinliklere davet etme özelliğine sahip olacak. Google kendi hizmetleri üzerinde büyük bir başarı sağlanmış olsa da sosyal ağ platformunda beklenen etkiyi gösteremedi.

Çoğu kişinin bildiği gibi Google+ geçtiğimiz aylarda son buldu. Sosyal ağ konusunda ilerleyemesi Google+ uygulamasını da yok etti. Ancak Google sosyal ağ konusunda vazgeçmediğini gösterdi ve yeni sosyal ağını test sürecine koydu. New York’ta test sürecinde olan Shoelace uygulamasını herkes kullanamıyor. Sadece özel davet kodu olan kişilerin kullandığı sosyal ağ kısa süreli olarak test sürecinde.

Shoelace adında olan sosyal ağ platformu, etkinlik oluşturma, etkinlikleri paylaşma ve yabancı kişileri davet etmek için kullanılıyor. Ayrıca istediğiniz olay ya da alanları filtreleyebiliyorsunuz. Kısacası isteğe göre sadece ilgilendiğiniz aktiviteler karşınıza çıkabilir. Shoelace, Android cihazlarda sadece 8.0 Oreo ve üstü cihazlarda geçerli. İPhone cihazlarda ise iOS 11 işletim sistemine sahip olan cihazlar tarafından kullanılıyor.

İlerleyen dönemlerde işletim sistemleri daha da genişletilecektir. Şirket tarafından daha önce de Area 120 ve Schemer başlatıldı. Fakat Schemer fazla sürmedi ve birçok özelliği Shoelace’e eklendi. Test aşamasının ardından beklenen ilgi gerçekleşirse tüm kullanıcılara sunulacaktır. Sosyal ağ platformunun nasıl ilerleyeceği konusu büyük bir merak oluşturuyor ve bazı kullanıcıları sabırsızlandırıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz