İnternette karşımıza çıkan herşeye inanmamız gerektiğini hepimizin bildiğini düşünüyoruz. Birçok sitede, sayfalarda gördüklerimiz gerçek olmayabilir. Bizleri yanıltabilir. Peki biz bu gördüğümüz görüntülerin gerçek olup olmadığını nasıl anlarız?

Grime Art Clothes | PICSART TUTORIAL | Picsart tutorial, Editing pictures, Picture editing apps

Image Edited?
Görüntünü montaj olup olmadığını anlamanın en güzel yolu, yakınlaştırmak ve piksel gözetlemektir. Sizleri daha az uğraştıran bu program ile görüntünün montaj olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ayrıca bunu yapmak için Image Edited? sitesine gitmeniz yeterlidir.

Sam Parker ?? on Twitter: "4. I ran the photo through https://t.co/1S9rm0bA16 & found that the Ruth Bader Ginsburg portion of the photo has been altered. See for yourself. https://t.co/VWFL2E6V0V… https://t.co/3x8XcqwwiS"

FotoForensics
Tek başına analiz yapan bir program olmasa da yüklediğiniz görseli Hata Düzeyi Analizi görselleştirmesi ile montaj olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

GOOGLE TERSİNE GÖRSEL ARAMA [PC + Mobil] - YouTube

Google Tersine Arama
Google Görseller, yüklediğiniz görsele benzer örnekleri ve görüntüleri bulmanıza yardımcı olan bir hizmettir. Elinizdeki görüntüyü yükleyerek benzer fotoğrafları bulabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz