Endüstrileşmenin en yüksek seviyesini gözlemlediğimiz teknoloji pazarında, kullanıcıların taleplerini ve oluşan pastayı analiz eden firmalar üretimlerine durdurak bilmeden devam ediyor. Kaldı ki girdiğimiz her yeni yılda, acaba bu sene sonbahardaki tanıtımlarda hangi cihazlarla tanışacağız diye kendimize soruyoruz. Elbette bizlerin isteklerini karşılama üzerine odaklansalar da geliştiriciler de bunu bir ritüele dönüştürdüler. Telefonunun kullanım ömrünün dolduğunu düşününce yeni ürün arayışına geçenler dışında adeta giyimlerindeki benzer biçimde moda olan akıllı telefonları satın alan kitleler de var. Keza üst düzey teknolojiden faydalanarak günlük işlerini, özel işlemlerini halledenler de mevcut. Kısacası yirmibirinci yüzyılın kuşkusuz en önemli endüstriyel ürünlerinden telefonlar, bir süre daha gündemimizin önüne geçecek. Söz konusu alanda çalışmalar, eleştiriler yapan platformlar da fazlaca ilgi gördüğünden buralarda detaylar didik didik inceleniyor. Önemli meblağda ödemeler yapılarak satılan alınan cihazların, en azından bir sonraki modeli çıkana kadar sorunsuz, problemsiz bir kullanım keyfi sunması en yüksek beklentilerden. Çeşitli uzmanlık alanlarında kullanılmak üzere alınanların da özellikleri merak ediliyor. Genel manada sadece üretilirken değil satışı çıkarılırken bile yoğun mesai harcandığını söylemek istiyoruz. Teknoloji sitelerinin değil bugünlerde vlog çeken YouTuberların da içerik konusu olabiliyor. Yaşanan sıkıntılara da yine aynı oranda farklı cevaplar geliyor. iPhone sahiplerinden güç tuşu bozulan kişiler arayışlara girse de uzun vadeli çözümü bulmakta zorlanıyor. Biz de yazımızda güç tuşu bozulan iPhone nasıl açılır ve nasıl kapatılır hususlarında uygulayabileceğinz doğru yöntemden bahsedeceğiz.

Yazılım boyutundaki atılımlar, tabana yayılmaya başladıkça 2000’lerden bu yana üçüncü kişilerin dahi üst düzeyde üretim gerçekleştirdiğini biliyoruz. İşletim sistemlerinin işlevsellik kazanması ve alternatiflerinin çoğalması, kişileri tekellere başvurma antipatisinden kurtarıyor. Mobil platformlar odaklı hazırlanan cihazlar, eskideki vazgeçilmez pek çok ürünümüzün yerini alırken geleceğe dair beklentilerimizi de yükseltiyor. Yazılımsal çalışmaların en fazla yapıldığı alanda pek tabii ki yaşananlar da kolayca çözümler, alternatifler bulunabiliyor. Apple firması, piyasadaki özgünlüğüyle bir kemik kitle oluşturup, buna yeni insanları katmaya devam ediyor. Halihazırda cihazlarını alanlardan genellikle güç tuşu bozulunca ne yapacağım biçimde sorular alıyoruz. Sadece iPhone olmamakla birlikte iPad, iPod Touch’lar da güç tuşu önemli yer ediyor. iOS işletim sisteminin majör hareketlerini gerçekteştiren tuş, kapatma ve açma gibi temel işlemleri de yerine getiriyor. Peki bozulunca ne oluyor? iOS yeni sürümü yani iOS 11 kullanıma sunulduğundan bu yana geçmiştekilerin üstüne set çekiliyor. Geliştiriciler konuya el atarak sanal bir butonla da artık güç tuşu bozulan iPhone nasıl kapatılır ve açılır durumunu çözüyor.

Güç Tuşu Bozulan iPhone’u Kapatma ve Açma

Sizler de iPhone ve benzeri Apple markalı ürünlerinizde güç tuşunda sorun yaşayıp kapatma, açma işlemlerini yapamıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sonuca ulaşabilirsiniz.

Güç Butonu Çalışmayan iPhone Nasıl Kapatılır?

Settings bölümünden General’e tıklayın. ARdından gelen ekrandan aşağıya kaydırma yapın. Shuw Down ifadesine dokunun. Slide to power off tuşundan kaydırma hareketiyle iPhone’u kapatabilirsiniz.

iphone-guc-tusu-bozuldugunda-kapatma

Güç Tuşu Çalışmayan iPhone Nasıl Açılır?

Asıl merak edilen açma işlemi aslında oldukça basit. Yapmanız gereken şey kapanan telefonu şarja takmak. Devamında saniyeler içinde açılacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz