Türkiye’nin gündemi Ortadoğu coğfrayasının hemen kenarında olmasından dolayı sürekli değişiyor. Arap ülkelerinde yaşanan ve dünyayı etkileyen ciddi olaylar aşağı yukarı her devletin gündeminde kendisine yer edinirken ülkemizin komşuluk durumundan daha fazla ilgi göstermek gerekiyor. Neticede yıllardır devam eden Suriye iç savaşı hala son bulmazken bölgedeki güçlerin çatışması da alevleniyor. Toprak bütünlüğü bozulurken çeteler kendilerine yer edinip bağımsızlığını ilan etmek isterken büyük güçler de kontrolü altında tuttukları gruplarla otoritesini kurmaya çalışıyor. Her gün yeni haber alırken yakından takip etmenin ehemmiyeti de büyük. Keza iç dengeler de dış dünya kadar karışık. En son Anayasa Referandumu yapılarak EVET oyunu veren millet bir bakıma sistemin değişmesini sağlarken Türkiye yaşanacak yeni gelişmelere gebe. Siyaset, politika fark etmeksizin jeopolitik konumu gereği tarihinde de gördüğümüz gibi çalkantılar hep oldu ve olacaktır da. Bireysel boyutta kişileri de ilgilendirecek haberleri takip etmeniz de gerekiyor. Günlük yaşananları nasıl takip edeceğinize dair kararsızsanız size sunacağımız çeşitli alternatifler bulunuyor.

Akıllı telefonlar hepimizin kabul edeceği gibi vazgeçilmez eşyamız, aksesuarımız, maddemiz. Çünkü onunla sadece iletişim kurmuyoruz, internet bağlantısı sayesinde tüm dünya ile bağlantıya geçip çeşitli teknolojik nimetlerden faydalanıyoruz. Eskiden saatlerimizi alan birçok durum artık saniyeler içerisinde hallediliyor ve hayatımıza kolaylık kadar hızı da entegre ediyor. Böyle olunca insanlar da performans seviyesi yüksek, kapasite alanı geniş ve estetik açıdan şık duran cihazlara göz gezdiriyor. 3. parti programların yüklenebilmesi sayesinde dahili bünyede bulunmayan pek çok özelliği ve işlevi kullanma imkanına sahipsiniz. Haber okuyabileceğiniz ve gündeki takip edebileceğiniz uygulamaları da yine bunun içerisine koyabiliriz. Çünkü yazılımcılar kullanıcılardan gelen taleplere bakara buna göre bir üretim gerçekleştiriyor. Şu sıralarda kaynaklarınıza eklemek istediğiniz farklı platformlar arıyorsanız sizin için birkaç önerimiz var.

Android’deki En İyi Haber Uygulamaları

Önerilerimizi indirebileceğiniz yegane sistem Android’dir. Zira geniş kitleye sahip olması yazılımcıları buraya yönlendiriyor ve pazar payı da bir hayli fazla. En iyi uygulamaları birçok alternatifle beraber Android mobil işletim sisteminde bulabiliyoruz. Bizler de sizlere haberleri okuyabileceğiniz, neler olmuş öğrenebileceğiniz yazılımları liste halinde sıraladık. Aralarından bir iki tanesini yüklemeniz tüm gelişmelere vakıf olmanızı sağlayacaktır.

gazeteler

Gazeteler

Jenerik bir isme sahip olmasından dolayı yoğun kullanıcı kitlesine sahip olan ve okunma oranları yüksek olan Gazeteler uygulamasını deneyebilirsiniz. Tüm gazetelerin çeşitli bölümlerini içerisinde barındırıp ciddi olayları size bildiriyor.

[appbox googleplay com.barisefe.gazeteler]

ntvmsnbc-mobile

NTVMSNBC Mobile

Uluslararası haber portallarından NTVMSNBC de telefonlara indirilebilecek mobil versiyonunu uzun süre önce yayınladı. Çevrimdışı haberleri okuma imkanı dahi sunarak internet kotanızın dostu yazılımda sosyal medyanın entegrasyonu da mevcut.

[appbox googleplay com.dogus.ntv]

haberturk

Habertürk

Ülkemizin popüler gazetelerinden Habertürk’ün mobil uygulamasını da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Gazetenin sıkı takipçilerinden biri iseniz zaten kesinlikle indirmenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda içeriklere yorumlar yapabilir, diğer kişilerin görüşlerini de dinleyebilirsiniz.

[appbox googleplay cbg.android.haberturk]

kose-yazarlari

Köşe Yazarları

Günlük haberlerden ziyade köşe yazılarını sevenler için de önerimiz mevcut. En popüler gazetelerin en çok okunan yazarlarının yazılarını bir platformda toplayarak size sunuyor. Beğendiğiniz köşe yazarı yazarlarının yazılarını sosyal ağlardan arkadaşlarınıza gönderebilir, takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

[appbox googleplay com.specialminds.yazaroku]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz