Teknoloji ilerledikçe hayatımıza robotlar da giriyor. Birçok alanda kullanılan robotlar yapay zeka teknolojisiyle birleştiği zaman işimizi kolaylaştıran robotlar haline dönüyor. Günlük hayatımızı daha da kolaylaştırma amaçlı üretilen robotları mutlaka duymuşsunuzdur. Ancak Güney Kore tarafından üretilecek olan robotlar günlük hayatımızı kolaylaştırmak için üretilmeyecek. Bu robotların amacını detaylı inceleyelim…

Güney Kore tarafından gelecekte kullanılacak hayvan görünümlü askeri robot üretimi gerçekleştiriliyor. Bu robotlar görünüş olarak yılanlara, kuşlara, böceklere ve deniz yaratıklarına benzetilecek.  Hayvan görünümlü robotların asıl amacı ise silahlı kuvvetlere destek olmak ve savunma programı için üretiliyor.

Biobot adı verilen robotlar, 2024 yılına kadar bitirilmesi bekleniliyor. Bu robotlar askeri operasyon ve aynı zamanda arama-kurtarma çalışmaları için de faaliyette olacak. Kuş şeklinde olacak olan robotlar gözetleme rolünü üstlenecek.

Aynı zamanda kuşbakışı görüntüsü ile de düşmanın hareketleri hakkında bilgi toplayacak. Yılana benzeyecek olan robotlar da yasak olan bölgelere girebilecek şekilde üretimi sağlanacak. Güney Kore tarafından üretilecek olan bu robotlar askeri ve robot teknolojisi konusunda büyük bir güce sahiplik yapacak.

Güney Kore tarafından askeri ve savunma güçlerine bu kadar önem verilmesi sonuç olarak doğum oranlarının azalmasına sebebiyet veriyor. Aynı zamanda ülkede zorunlu askerlik konusunda karşı çıkanların sayısı gittikçe artıyor. Fakat Güney Kore ordu kapasitesi 600.000 olarak kayıtlara geçiyor. Robot teknolojisi konusunda ilerleyen günlerde başka detaylar gelirse sizlerle paylaşacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz