PS4’te spam mesajla hackleme

 
PlayStation 4 sahipleri için yeni bir tehdit var. Hackerlar, hırsızlar ve diğer saldırganlar sıradan insanların hayatlarını cehenneme çevirmeyi seviyorlar. Genellikle bilgisayar sahipleri en az bir kez  hainlerin kurbanı olurlar ve HDD’sinde bazı hoş olmayan bilgisayar virüslerini “yakalarlar”. Fakat bu kez Sony oyun konsolunun takipçilerine dikkat edin.

Hafta sonu boyunca, korkunç haberler internette dolaşmaya başladı. PS4 oyuncularına kötü amaçlı gelen mesajlar adeta popüler hale geldi. Böyle bir mesaj alındığında, konsol bloke edilir, donar ve “CE-36329-3” hatası verir. Reddit kullanıcıları ilk defa alarm verenlerdi kurbanlardan birine göre, Rainbow Six Siege maçında telafisi mümkün değildi. Oyunculardan biri takımına istenmeyen içerikli spam gönderdi.

Sony, haberin yazıldığı sırada, problemi çözmek için henüz resmi yöntemler önermemiş olsa da, oyuncular zaten bela ile savaşmak için bir yol bulmuşlar. PlayStation 4, holiganlarının hatası nedeniyle kullanılamaz hale geldiyse, PlayStation Messages uygulamasını kullanarak çalışma durumuna geri döndürebilirsiniz. Konsolu devre dışı bırakmanız ve mesajı uzaktan silmeniz gerekir. Bazı kaynaklar PS4 güvenli moduna girmeyi (güç düğmesini 7 saniye basılı tutarak) ve veritabanını yeniden oluşturmaya devam etmenizi önerir. Ayrıca, tüm konsol sahipleri yalnızca güvenilir kullanıcılardan mesaj almak için gizlilik ayarlarını değiştirmesi önerilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz