Android akıllı telefon ve tablet pc üzerinde yer alan uygulamalar kullandığımız cihazları çok daha değerli kılan parçacıklar. Mesela bir WhatsApp mesajlaşma uygulaması ile insanlar onlarca arkadaşıyla çok rahat ve bedava bir şekilde mesajlaşabiliyor, iletişim kurabiliyor. Ya da çekilen bir fotoğrafı birazdan tanıtacağım PicsArt uygulamasıyla harikulade bir şekilde istediği gibi düzenleyebiliyor. Kullandığımız Android telefonu ya da tablet bilgisayarı değerli kılacak ve bundan daha da önemlisi bizim yaşamımızı kolaylaştıracak, zenginleştirecek mobil uygulamaları düzenli olarak sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

ONE Browser – One İnternet Tarayıcısı

ONE Browser android mobil13Dolphin Browser, Opera, Firefox ya da Google Chrome ürünlerinden bir ya da birkaçını kullanıyorsanız ve bunlar başka bir tarayıcı kullanmayı düşünmüyorsanız bu fikrinizi değiştirebilecek kadar iyi bir Android internet tarayıcısı ONE Browser. Kullanıcı arayüzünden tarayıcı performansına kadar etkileyici bir ürün.

Uygulama son güncellemenin ardından hâlihazırda hızlı olan sayfa işleme motorunun performansını %47 oranında geliştirmiş ve çok daha hızlı bir sayfa yükleme ve işleme performansı ortaya koyar halde gelmiş. Uygulamayı kullanırken bu hızı hissedebiliyorsunuz. Çoklu pencere ve sekme desteği de bulunan bu Android browser HTML5 konusunda tam destek sunuyor. Yapılan testler HTML5 desteği konusunda tarayıcının en iyilerden biri olduğunu gösteriyor.

Dosya ve doküman indirme özelliği bulunan ONE Browser üzerinde bir indirme işlemi yaparken telefon çalsa ya da başka bir uygulamaya geçilmesi indirme işleminin kesilmesine neden olmuyor. Arka planda indirme yani “download” işlemi devam ediyor.

Wi-Fi üzerinden internet bağlantısını cömertçe kullanabiliyoruz. Ancak internet paketi sahibiysek ve internetimiz sınırlıysa daha ekonomik davranmak durumundayız. ONE Browser internet sitelerinde yer alan fotoğrafları ve görselleri uygunlaştırarak %85 seviyelerine kadar daha az internet trafiği harcanmasını sağlıyor. Bu gerçekten de iyi bir özellik.

ONE Browser uygulamasının arayüzün renginden fontlarına kadar birçok ayarı kişiselleştirebiliyorsunuz. Gece modu özelliği sayesinde karanlık ortamlarda gözlerinizi yormayacak şekilde tarayıcıyı kullanabiliyorsunuz.

Şu anda hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız kullanın, kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Not: reklam ücreti almadık :)

[appbox googleplay com.tencent.ibibo.mtt]

 

Ücretsiz Görüntülü Görüşme – Agent Mail.Ru

Orijinal adı Android Agent olan uygulama kapsamlı bir Android iletişim ve mesajlaşma uygulaması. Hemen özetlemek gerekirse uygulama ile arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyor, video ve fotoğraf alışverişinde bulunabiliyor, en önemlisi de sesli görüşme yapabiliyorsunuz.

Ücretsiz görüntülü görüşme yapmak için karşınızdaki kişinin Android telefonunda bu uygulamanın olması gerekmiyor. Bilgisayar kullanıcılarını da arayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızın çevrimiçi olup olmadıklarını da görebiliyorsunuz. ICQ listenizdeki kişilerle de iletişim kurabiliyorsunuz. WhatsApp Messenger uygulamasıyla benzerlikleri bulunan Ücretsiz Görüntülü Görüşme uygulaması bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

[appbox googleplay ru.mail]

 

PicsArt Photo Studio – Fotoğraf Stüdyosu

Bu zamana kadar 60 milyondan fazla kez yüklenen bir uygulama olan PicsArt Photo Studio oldukça kapsamlı bir fotoğraf düzenleme ve kolaj uygulaması. İlk olarak kolaj yapıcı özelliği ile dikkat çeken uygulamada fotoğraf ızgarası ve serbest türde kolajlar yapabilirsiniz. Bununla birlikte fotoğraf düzenleme özelliği üzerinde birçok araç bulunuyor. Maske, filtre, çerçeve, metin yani yazı ekleme, kırpma, döndürme, renk değiştirme ve daha birçok fotoğraf düzenleme aracı sunuluyor.

Fotoğrafları HDR hale getirebilen PicsArt Photo Studio kara kalem, guaj, eski kağıt ve karikatür gibi otomatik kullanılabilen düzenleme kalıplarına sahip. Fotoğraftaki yüzü düzeltme, renk değiştirme ve akıllı bulanıklılık gibi özellikler de mevcut.

Kısacası PicsArt Photo Studio isimli Android fotoğraf ve resim düzenleme uygulaması denenmesi gereken birçok özelliğe sahip ve yaratıcılığınızı ortaya koyacak bir ürün.

[appbox googleplay com.picsart.studio]

 

Duolingo – Yabancı Dil Öğrenme Uygulaması

Android yabancı dil öğrenme uygulaması olarak ifade edebileceğimiz Duolingo son dönemlerin bu konudaki en popüler ve kullanışlı yapımlarından. Ücretsiz bir uygulama olmasının yanı sıra reklam yayınlamamasıyla da sempati kazanan ürün sayesinde İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca gibi yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan yabancı dilleri öğrenebilirsiniz.

Temel seviyeden gittikçe zorlaşan seviyelere ilerleyen Duolingo uygulamasında fotoğraflarla konular destekleniyor ve kalıcı öğrenme sağlanıyor. Kullanıcıların aktif bir şekilde katıldıkları minik dersler sayesinde sık sık dolaylı tekrarlar sağlanarak kalıcı öğrenme kazanımlarına ulaşılıyor. Bu yabancı dil uygulamasında da hayvanlar, yiyecekler ve buna benzer yaşamın parçası konular üzerinden kalıp ifadeler hızlı bir şekilde öğrenilebiliyor.

[appbox googleplay com.duolingo]

 

Clean Master – Android Ön Bellek Temizleme Uygulaması

clean master android mobil13Android akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda da kullanılan RAM donanımı kullanıma bağlı olarak dolar ve dolaylı olarak sistemin yavaşlamasına neden olabilir. Bu konuda bazı telefon ve tablet üreticileri kendi yazılımlarını ya da uygulamaları sunarak kullanıcıların herhangi bir yazılım edinmelerine gerek bırakmazlar. Ancak bu çözümün olmadığı ya da sınırlı kaldığı anlarda Clean Master gibi güçlü uygulamalar devreye girer ve çözüm sunarlar.

Geçmiş silici olarak Türkçe ifade edebileceğimiz “History Eraser” özelliği ön bellek dosyalarının yanı sıra uygulamalardan kalan kalıntı dosya ve dokümanların silinmesini saplar. Böylece hem ara bellek hem de dâhili bellekte yer açılmış olur.

Google arama geçmişinden tutun da kısa mesajlara kadar birçok konuda silme işlemi yapabileceğiniz “Gizlilik” bölümü üzerinden akıllı telefon ya da tablet üzerinde iz bırakmayabilirsiniz. Ancak bu özelliği dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim.

Görev Sonlandırıcı” özelliği üzerinden o sırada çalışan uygulamaları topluca kapatabilirsiniz. Bu işlem mobil cihazınızın hızlanmasına ve daha seri çalışmasına yardımcı olur. Diğer yandan “Uygulama Yöneticisi” başlığı altında Android uygulamaları yedekleme ve silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik söz konusu uygulamaların mikro SD kart üzerine yedeklemeyi sağlar.

Clean Master uygulaması Türkçe ve ücretsiz olmasıyla beğeni kazanma konusunda birkaç puan daha alıyor. Bununla birlikte kullanımı son derece kolay ve kullanıcı dostu bir arayüzü var.

[appbox googleplay com.cleanmaster.mguard]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz