Mobil13 olarak her hafta düzenli olarak haftanın öne çıkan ve olabildiğince yeni mobil oyunları ve uygulamaları tanıtmaya çalışacağız. Zira yüz binlerce oyun ve uygulamanın yer aldığı mağazalarda kaliteli ürünlere ve keşfedilmesi gereken oyun ve uygulamaları bulmak uzun zaman alabiliyor. Buna bağlı olarak hem zamandan tasarruf etmenizi sağlamak hem de sizleri güzel oyun ve uygulamalarla buluşturmak adına bu yazı dizini başlatmaya karar verdik.

 

Çılgın Hırsız (Minion Rush)

Despicable Me orijinal adıyla ve Çılgın Hırsız gibi hoş bir Türkçeleştirme çalışmasıyla tanıdığımız popüler filmin yıllar sonra çıkan Android oyunu oldukça güzel. Minyon olarak ifade edilen canlılardan oluşan dev bir koloniden çıkan kahramanımız artık bir kategori haline gelen “sonsuz koşu” temasının işlendiği türden bir oyun atmosferinde elinden gelen mücadeleyi vermeye çalışıyor. Karşısına çıkan engelleri aşmasında yardımcı oluyoruz. Bu sırada muz toplayarak puan kazanıyoruz ve oyunun tadını çıkarıyoruz.

Türkçe dil desteğine sahip olmasıyla öne çıkan Çılgın Hırsız, grafikleriyle son derece başarılı bir yapım. Bunların yanı sıra animasyonlar, oyun içi sesler ve üç boyutlu atmosfer son derece başarılı.

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftDMHM]

 

Monsters University (Canavarlar Üniversitesi)

Filmden uyarlanan bir başka Android oyunu Monsters University. Çılgın Hırsız ile benzer bir yönü daha var. O da bu yapımının da “sonsuz koşu” teması üzerine kurulu olması. Anlaşılan Temple Run ve Subway Surfers gibi yapımların popüler olmalarıyla birlikte sonsuz koşu türü oyunlar büyük yapımcıların da bir hayli dikkatini çekmiş.

Disney ve Pixar ortaklığıyla ortaya konan Monsters University oyununda Mike, Sulley ve Squishy isimli popüler karakterleri yöneterek karşımıza çıkan engelleri aşmak ve puan toplamak için çaba sarf ediyoruz. Onlarca bölümden oluşan yapımda bitirilen her bölümün ardından özel güçler elde edebiliyoruz. Oyunda karakterlerin ve atmosferin grafik çizimin başarılı olduğunu ve çok eğlenceli bir yapımın içinde olduğumu sürekli hissettiğimizi belirtmeliyim.

[appbox googleplay com.disney.MonstersUniversity.goo]

 

Where’s My Mickey?

Disney tarafından hazırlanan bir başka oyun daha. Temple Run ve Where’s My Water isimli yapımlarla yepyeni fenomenler yaratan şirket su ve buhar ulaştırmayı amaç edinen, bunu yaptırırken de fizik kurallarından uzaklaşmayan Where’s My Mickey? İsimli oyunla Android oyun severlerin gönlünü bir kere daha kazanmayı hedefliyor. Açıkçası oyunun bunu başarması oldukça kolay. Zira ortada hâlihazırda sevilen bir türe dair yenilikçi ve özgün yepyeni bölümlere sahip olan bir yapım var.

5 özgün ana bölüme sahip olan oyunda yüzün üzerinde alt bölüm bulunuyor. Mickey’ye suyun ulaşması için bulmaca havasındaki bölümlerdeki bağlantıları bulmalıyız. Bunu yaparken her bölümde üç yıldızı da toplamaya çalışmalıyız. Zaman zaman karşımıza çıkan bonus bölümlerinde puanlarımızı çoğaltabiliriz.

[appbox googleplay com.disney.wheresmymickey_goo]

 

Sniper Shooter (Keskin Nişancı) +13

Keskin nişancı olarak ifade edebileceğimiz ve Sniper Shooter orijinal adını taşıyan bu yapımcı hemen her açıdan klasik Android oyunlarından biraz farklı. Farklı olduğu kadar da güzel, eğlenceli ve başarılı. Her ne kadar oyunun sayfasında herhangi bir uyarı bulunmasa da oyuna dair ön incelemelerimin ardından +13 uyarısı yapma gereği hissettiğimi belirtmeliyim. Zira oyunda başarılı olacağınız hemen her sahnede çizim de olsa kan göreceksiniz. Ve bu kan vurulmuş bir çöp adamdan çıkacak.

Oyunun türü bakımından hayati önem taşıyan kontrol ve oynanabilirlik konusunda müthiş bir yeteneği bulunan Sniper Shooter adından da anlaşılacağı üzere hedeflerin uzun menzilli tüfeklerle vurulduğu bir Android oyunu. Kendine has çizgi film tadında hazırlanmış olan üç boyutlu grafikleriyle başarısını katlayan yapımda gittikçe zorlaşan görevler sizi bekliyor. Başarılarınızın size çok daha gelişmiş ve iyi silahlarla döneceğini unutmayın.

[appbox googleplay com.fungamesforfree.snipershooter.free]

Diversion

Eğlence ve aksiyon dolu oyunları seviyorsanız Diversion tam da size göre bir oyun. Çünkü heyecanın bir saniye bile eksik olmadığı oyunda 200’ün üstünde bölüm, 5 devasa dünya ve 600 farklı karakter yer alıyor. Bir platform oyunu olarak nitelendirilen ve tavsiye edilen tablet oyunları arasında da gösterilen Diversion şu ana kadar dünya genelinde 4 milyon Android oyun sever tarafından indirilme başarısını yakalamış durumda.

3 boyutlu grafiklerin harikulade renkli atmosferlerle bütünleştiği oyunda sizi en iyi temsil edecek karakterle maceralara atlayabilirsiniz. Bölümlerin sonunda küçük patronlar ve daha sonra da dev patronlar karşınıza çıkacak. PhysX tarafından hazırlanmış ve oldukça gelişmiş bir oyun motoru bulunan yapımda üçüncü kişinin gözünden tüm olanları izliyoruz ve karakterimizi yönlendiriyoruz. Kimi zaman koşuyor, kimi zaman kaykay ile hızlanıyor ve bazen de bitmeyecekmiş gibi zıplıyoruz. Tüm bunlar tabii ki olabildiğince çok engeli aşıp puanlar toplamak ve doyasıya eğlenmek için.

[appbox googleplay com.ezone.Diversion]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz