Haftanın en iyi iPhone ve iPad oyunları isimli listemizde bu hafta da birbirinden hoş ve keşfedilesi oyunlar bulunuyor. Eminim ki en az birkaç tanesini çok seveceksiniz.

 

Bus Derby – Otobüs Derbisi

Bus Derby isimli iPhone oyunu gerçekçi sürüş özelliğini ön plana çıkaran bir yapım. Bu özelliğin yanına birçok aracın içinde bulunduğu ve kimi zaman tam bir kaosa dönüşen bir yarış atmosferi eklendiğinde ortaya dikkat çekici bir yapım çıkıyor. Özgün tasarımlara sahip birçok farklı modelde otobüsün yer aldığı yarışlarda oynanabilirlik de unutulmamış. Birden fazla oyun modu bulunuyor. Seçtiğiniz otobüsler elde edeceğiniz başarıların ardından otobüslerin özelliklerini yükseltebiliyorsunuz.

[appbox appstore id638290589]

 

Clash of Clans – Kavimlerin Çarpışması

Clash of Clans aslında yeni bir oyun değil. Hatta uzun süredir mobil oyun dünyasında yer aldığını ve milyonlarca seveni olduğunu söyleyebileceğimiz yapım. Bununla birlikte bu oyunla tanışmamış ziyaretçilerimizi haberdar etmek ve oyundan biraz bahsetmek istedim.

Clash of Clans  iphone ve ipad mobil13

Bir iPhone strateji oyunu olarak ifade edebileceğimiz Clash of Clans, kendi kasabanızı oluşturmanıza ve kasabanızda oluşturacağınız güçle çevrimiçi binlerce oyun severle mücadele etmenize olanak sağlıyor. Yapacağınız stratejik planlamalar hem kasabanızın güvenliğinin test edilmesini sağlayacak hem de yayılmanız sırasında ne kadar başarılı olduğunuzu ortaya çıkaracak. Kuleler, bombalar ve toplar gibi savaş dünyasının özellikle de savunma kısmında kullanılan silahlar sayesinde yeri geldiğinde kasabanızı savunmanız gerekebilir. Bu açıdan aynı zamanda bir savunma oyunu olarak gösterebiliriz bu yapımı.

Dileyen oyun severler kendi kavimlerini oluşturabilirler ya da var olan bir kavme dâhil olabilirler. Oyun zaten bir süre sonra sizi toplu olarak hareket etmeye yönlendirecektir.

[appbox appstore 529479190]

 

Turbo Racing League – Turbo Yarış Ligi

Oyunda yer alan salyangoz ile yarış ifadesinin çağrışım yaptığı ifadeler arasında büyük bir çelişki olsa da bunu özellikle de çocuk oyunculara sempatik bir şekilde sunabilen bir yapım Turbo Racing League. Eğlence ve yarışın bir arada sunulmasıyla öne çıkan yapımda oyunu açtıktan birkaç saniye sonra kendinizi yarışın ortasında bulunuyorsunuz ve oyun hızlı bir şekilde sizi kendine bağlayabiliyor.

Turbo Racing League

9 farklı yarış türünün yer aldığı bu iPhone yarış oyunu dileyen kullanıcıların ivmeölçer algılayıcısıyla oynamalarına da izin veriyor. Günlük hedefleri başarıyla gerçekleştiren oyunculara bonus domatesler veriliyor. Domates demişken, bu oyundaki en önemli kazanç birimi domates. Yarışlarda topladığınız domatesler sayesinde yarışçınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca oyunda özel yarışlara katılabilirsiniz. Facebook ve Twitter hesabınız üzerinden puanlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

[appbox appstore 604752655]

 

Riptide GP2

Konsol kalitesinde grafiklere sahip bir yarış oyunu arıyorsanız Riptide GP2 işte onlardan biri olabilir. Su motorlarının yarışı olarak da ifade edebileceğimiz yapımda başta su ve su motorları olmak üzere oyun atmosferi başarılı bir şekilde çizilmiş.

Riptide GP2

Çoklu oyuncu desteği bulunan yapımda edinilen başarıların ardından motorunuzu geliştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Edinilen başarılar aynı zamanda yeni yarışları da beraberinde getiriyor. Tüm bunlar oyunun güzel grafiklerden oluşan yarış pistlerinde geçmesine ve güçlü araçların kullanılması sayesinde hızlı ve akıcı bir yarış ortamının meydana çıkmasını sağlıyor.

Beach Buggy, Shine Runner ve serinin ilk oyunu olan Riptide GP isimli yapımlarla adından söz ettiren Vector Unit tarafından ortaya konan bu yapım son zamanların en iddiaları mobil yarış oyunları arasında bulunuyor.

[appbox appstore 662569685]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz