En iyi iPhone ve iPad uygulamaları yazı dizimizde bu hafta ücretli ve ücretsiz uygulamalar arasından yine en iyilerini seçtik. Haber okuma, not alma ve müzik dinleme gibi kategorilerden beğendiğiniz iPhone uygulamalarını ve iPad uygulamalarını cihazınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

iPhone için Microsoft OneNote – Not Alma Uygulaması

Microsoft tarafından geliştirilen OneNote uygulaması, masaüstünde Office uygulaması şeklinde kullandığınız OneNote’un iPhone uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. iPad uygulaması olarak da kullanılabilen Microsoft OneNote, isterseniz günlük, isterseniz iş yaşamınızda not almanızı kolaylaştıran dijital not defteri olarak tanımlanmakta.

Microsoft OneNote iPhone ve iPad resim

Microsoft OneNote iPhone ve iPad uygulamasında fikirlerinizi yazabilir, resim ekleyebilir, alışveriş listenizi güncelleyebilir ya da yapmanız gerekenleri denetleyebilirsiniz. Uygulamanın bir özelliği de diğer cihazlarınızdaki OneNote uygulamalarınızla senkronize olabilmesidir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulamayı hemen iPhone ve iPad cihazlarınıza indirebilirsiniz.

[appbox appstore 410395246]

 

Digg – RSS Okuyucu

Digg tarafından geliştirilen aynı adlı iPhone uygulaması, iPad ve iPod Touch cihazlarla da uyumludur. RSS takip uygulamaları arasında en beğenilen iPhone uygulaması olan Digg, internette dolaşan en ilginç ve en çok konuşulan haberlere ulaşmanızı sağlıyor.

digg iPhone iPad resim

Uygulama sayesinde en beğendiğiniz bloglara ve yayımcılara üye olup bunları takip edebilirsiniz. Tüm Google Reader RSS akışını ve dosyaları Digg içine aktarmanız da mümkündür. Ayrıca favorilerinizi Facebook, Twitter, e-posta aracılığıyla ve metin mesajı şekilde de paylaşabilirsiniz. Ücretsiz olan bu iPhone ve iPad uygulamasını hemen indirip deneyin.

[appbox appstore 362872995]

 

Anchor – Sosyal Paylaşım Uygulaması

Tomfoolery tarafından geliştirilen iPhone uygulaması olan Anchor, en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olmaya aday olarak gösterilen bir uygulamadır. iPad ve iPod Touch cihazlarıyla da uyumlu olan uygulama, beraber çalıştığınız insanlarla aranızda kolayca iletişim kurmanızı sağlar.

anchor iphone ve ipad resim

Harika ekipler ve harika organizasyonlar, görevler ya da belgeler üzerinde oluşmaz. Fakat Anchor, iş bağlantınızın olduğu gerçek insanlar ile aranızda gerçek ilişkiler kurmanızı sağlar. Anchor uygulamasının görevi, insanlar ile aranızda böyle ilişkilerin oluşmasına aracı olmaktır. Anchor, iş arkadaşlarınızla bağlantı kurmanın ve onlarla bir şeyler paylaşmanın en iyi yoludur. Uygulamayı hemen ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz.

[appbox appstore 587515969]

 

Day One (Journal / Diary)

Bloom Built, LLC tarafından geliştirilen iPhone uygulaması olan Day One, aynı zamanda iPad ve iPod Touch cihazlarıyla da uyumludur. Bu uygulama içinde anılarınızı saklayabilir, fikirlerinizi ve olayları fotoğraflarıyla birlikte ekleyebilirsiniz.

day one iPhone ve iPad resim

Bu anılarınızı iCloud ya da Dropbox uygulamalarınızı kullanarak diğer cihazlarınıza senkronize edebilirsiniz. Day One ile kişisel geçmişinizi oluşturmanız mümkündür. Etiketleme, GPS, tarih görünümü gibi özellikleri de olan Day One uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

[appbox appstore 421706526]

 

iTranslate Voice

Sonico GmbH tarafından geliştirilen iTranslate Voice uygulaması AppStore’da 2012’nin en iyi uygulaması seçilmiştir. Bu uygulama, söylediğiniz cümleleri hemen 36 dile çevirebilmektedir. 42 dilde sesten sese dönüştürme yapabilen uygulamada sadece sesinizi kullanarak istediğiniz kelime ve kelime öbeklerini bulabilirsiniz. Çevirileri ayrıca sosyal ağlar üzerinde, e-posta ve metin mesajı yoluyla da paylaşabilirsiniz.

itranslate voice iPhone resim

Desteklenen diller: İngilizce (US), İngilizce (UK), İngilizce (Avustralya), İspanyolca (İspanya), İspanyolca (Amerika), İspanyolca (Meksika), Fransızca (Fransa), Fransızca (Kanada), Almanca, İtalyanca, Japonca, Kuzey Çin lehçesi (Çin), Kuzey Çin lehçesi (Tayvan), Güney Çin dili, Korece, Dutch, Norveççe, İsveççe, Danca, Portekizce (Portekiz), Portekizce (Brezilya), Polonya dili, Rusça, Çek, Fince, Bulgarca, Arapça (Suudi Arabistan, Mısır), Endonezya dili, Türkçe, Yunanca, Slovakça, Katalan, Tayca, Romence.

[appbox appstore 522626820]

 

Uygulamalarla ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünde aktarabilir, sitemizde görmek istediğiniz diğer yazı konularını belirtebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz