iOS 7 özellikleri

Henüz tanıtılan iOS 7 özellikleri tüm Apple cihazlarına gelmeyecek. Buna göre kullanıcılar iOS 7 özellikleri için sabırsızlansalar da, bazı eski Apple cihazlarının bu özelliklerin tümünü almayacağından haberdar olmalılar.

Apple’ın parçalanmamış iOS ekosistemi her zaman için takdir edilmiştir. Apple sonunda tüm özelliklerin tüm cihazlarda olmadığı ve tüm güncellemelerin aynı anda gelmediği bir parçalanmaya doğru yöneldi. Bu da Android cihazlarda karşılaşılan duruma benzer bir görüntüyü karşımıza çıkarıyor. Nitekim yeni özelliklerin tüm cihazlara aynı anda gönderilmemesi gibi konular Android cihazlarda sık görülenlerden. iOS 7 özellikleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi “Apple iOS 7′nin Tüm Özellikleri, Yenilikleri ve Fotoğrafları” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Sanırım herkes Google ve üçüncü parti telefon üreticilerinin güncelleme hızı alanında sorunlu olduğu konusunda hemfikir. Fakat konu, yeni özelliklerin ekosistemdeki tüm cihazlara aynı anda gönderilmesi olayına geldiğinde Apple da aynı sorunu yaşıyor.

Aşağıdaki tabloda en önemli iOS 7 özellikleri yer almakta. Kullanıcıların da zaten bildiği gibi iOS 7, iPhone 4 ve iPad 2 gibi eski cihazlarda da kullanılabilir olacak. Fakat eğer eski iOS cihazlarının diğerleriyle aynı özellikleri alacağını düşünüyorsanız maalesef yanılıyorsunuz. Bu tabloda eski cihazların yeni özelliklerden hangilerini alacağını ve almayacağını görebilirsiniz.

Hangi iPhone ve iPad modelleri hangi özellikleri alacak?

ios 7 ozellikleri ve modeller

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz