Sinema dünyasının şimdiye kadar ki en yüksek gelir elde eden filmlerini derledik. İşte tüm detaylar…

Farklı konu ve içeriklerle her yıl yüzlerce film vizyona giriyor. Kimisi çok başarılı olurken, kimisi resmen bizleri büyülüyor. Ancak öyle filmler var ki, çok yüksek gelir elde ederek dudak uçuklatmaya yetiyor. Bütün dünya üzerinde yayınlanmış, ve en fazla gişe hasılatı elde eden filmleri sizler için listeliyoruz.

En fazla hasılat kaldıran filmler:

1. Yenilmezler: Son Oyun – 2.791 Milyar Dolar

Yenilmezler serisi bu yıl beyaz perdede olan “Son oyun” filmi ile bilim kurgu filmi olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda ise Russo Biraderler oturuyor. Geçtiğimiz yıl sinema koltuğunda izlediğimiz “Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı” filminin devamı olarak gelen film ise tam olarak 356 milyon dolara mal oldu. Elde edilen gelir ise 2.791 milyar dolar.

2. Avatar – 2.788 Milyar Dolar

Avatar’ı bilmeyenimiz 2009 yılında vizyona girmiş ve bizleri adeta büyülemişti. Titaniğin yapımcısı olan James Cameron tarafından yazılmış ve yönetmen koltuğunda da tekrar aynı isim oturmuştur.  2.788 milyar dolar hasılat elde etmişti.

Titanik – 2.187 Milyar Dolar

Titanik filmini hepimiz izledik. Amerikan yapımı olan film 1997 yılında vizyona girmişti. Çok fazla duygusal olmakla beraber bizleri büyülemiş ve gönlümüzü kazanmıştı. Sıkılmadan tekrar izlediğimiz filmin hasılatı ise 2.187 milyar dolar.

4. Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor – 2.068 Milyar Dolar

Yıldız Savaşları filmi ise 7. serisi olarak “Güç uyanıyor” olarak 2015 yılında beyaz perdede yerini almıştı. Filmin hasılatı ise 2.068 hasılat elde etmiştir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz