Microsoft imzalı Climatology uygulaması ile kullanıcılar dünyanın dört tarafında hava durumunu rahatlıkla öğrenebiliyor. Dünyanın herhangi bir noktasında merak edilen yerin nem, sıcaklık oranlarına kolaylıkla ulaşılan bu uygulama Microsoft firmasının Araştırma birimi tarafından geliştirildi. Hava durumlarının yanı sıra havadaki değişimin aylık ortalamasına da ulaşılıyor. Aydaki güneşli gün sayısı veya yağmurlu gün sayısı gibi ayrıntlarla bölgenin iklimine vakıf olunabiliyor.

Kullanıcılar bu şekilde dünyanın dört tarafının iklimini öğrenerek seyahatlerini şekillendirebiliyor. Sık iş ziyaretleri olan kişiler yada tatil planı yapacak kişiler bu uygulama sayesinde yurt dışı hakkında da fikirlerini şekillendirebiliyorlar.

Akıllı telefonların artık sadece telefondan olmaktan çıkıp günlük ihtiyaçları karşılayan bir cihaz haline gelmesinin en önemli örneklerinden biri olarak Climatology söylenebilir.Sürekli olarak kullanıcılarının ihtiyaçlarını giderecek ve rahatlıkla kullanabilecekleri uygulamaları geliştirmeye çalışan teknoloji devi Microsoft, bu uygulaması sayesinde sık sık dünya çapında seyahat edenler gidecekleri bölge hakkında bilgiye sahip oluyor.

chlimatology

Akıllı telefon kullanıcıları da bu uygulamayı telefonlarına indirerek kullanabilir. Uygulama şuan için sadece Android ve Windows Phone platformlarını destekliyor.

Microsoft’un yeni CEO’sunun gelmesi ile birlikte bu tarz bir atılım yapması, ileride yeni sürpriz atılımların da habercisi niteliğinde. Özellikle farklı platformlara hizmet sunma konusunda adımlar atacağı tahmin edilen Microsoft, bu uygulama ile birlikte yeni uygulamalar için de gün sayıyor olabilir.

Windows Phone için Climatology Hava Durumu uygulaması indir

[appbox windowsphone 782e4a94-20b3-46fa-8de7-8a6ab847743b]

Android için Climatology Hava Durumu uygulaması indir

[appbox googleplay net.cloudapp.fetchclimate.climatology]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz