Hava taksi seferleri ne zaman başlayacak? Kısa süre önce yapılan resmi açıklama üzerine 2025 yılında hava taksiciliği başlayacağı belirtildi. İşte detaylar…

Kısa süre önce Alman havacılık şirketi olarak tanıdığımız Lilium, 5 kişilik olan elektrikle çalışan jet konpsetini tanıtmıştı. Bu jet ile beraber kısa süre önce birçok kez başarılı bir şekilde kalkış ve iniş yapıldığı belirtildi. Bu sefer ise Alman basınından gelen bilgiler sonucu elektrikli jetlerin hava taksi olarak kullanılacağı belirtildi. İlk başlarda bazı şehirlerde hizmet verecek olan taksilerin 6 yıl içerisinde ise tamamen hazır olacağı iddia edildi.

Hava taksi, ulaşımı yeniden şekillendirecek!

Lilium CEO‘su tarafınca yapılan açıklamalarla beraber, Lilium jet hedefin ilk parçası olduğu görülüyor. Kişilerin akıllı telefonlar ile çağıracağı taksilerin fiyatıda gayet uygun olacak. Bu bakımdan tüm kişiler rahat bir şekilde bu hizmetten faydalanabilecek.

Uber gibi gördüğümüz bir şirket olan ve uçan taksi ağını hizmete açacak çalışmaların devam ettiğini belirtelim. NASA ile iş ortaklığı yapıldığı söylendiği ise bir ihtimal. Son bilgilerde ayrıca Lilium’un kendi araçları rakiplerine kıyasla daha uzun mesafe kat edebilecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz