Hepimizin boş vakitlerini değerlendirdiği çeşitli aktiviteleri var. Kimileri dinlenmeyi tercih ederken kimimiz de yaşantımızdaki stresten bir an olsun uzaklaşabilmek adına farklı aktiviteleri tercih ediyoruz. 21. yüzyılda da en iyi getiri sağlayan hizmet, ürün kombinasyonları nihayetinde eğlence sektöründen çıkmakta. İnsanlar ilgi alanlarına göre sanatsal veya spor etkinliklerde boy gösterip buralarda zaman geçirmekteler. Ancak son 10 yılda gözle görülür bir şekilde artan oyuncu kitlesi de söz konusu. İlk etapta konsollarla yaşamımıza karışan ve yediden yetmişe herkesi etkisi altına alan ekranlı oyunlar teknolojinin, bilişimin yakaladığı seviye sayesinde aşama kaydetti. Hal böyle olunca yüksek grafik seviyesi bize görsel zevki sunarken kaliteli ürünlerin çokça alterantifi oluştu. Keza basit yapılar yerine senaryolar, çeşitli karakterler, level yani seviye adını verdiğimiz aşamalar oluşturulup uzun zaman boyunca hatta yıllarca oynanabilecen oyunlar üretildi. İki binli yılların başından itibaren bilgisayar dünyasında ilgiyle karşılaşılan online oyunlar şimdilerde ise yerini akıllı telefonlarda oynana çevrimiçi ve çevrimdışı pek çok alternatifine yerini bıraktı. Bizler de bu yazımızda sizlere 2017 yılının Haziran ayında çıkan Android telefonara yüklenebilecek oyunları tanıtacağız.

Elbette konu akıllı telefonlar ve oyunlar olunca işletim sistemlerinden söz etmek gerekiyor. Zira sisteminize uygun uygulamaları indirip oynayabilecekken kullanıcı ve üretici kitlesi ne kadar ürünün piyasada var olduğuna işaret ediyor. Eğer düşük bir kullanıcı sayısı varsa aynı oran düşük üretici, geliştirici sayısından da bahsetmek mantıklı olacaktır. Çünkü geliştiriciler verim alamadıkları, getiri sağlayamadıkları alanda zarar gireceklerinden çok varlık gösteremezler. Ancak globalleşen ve tüm dünyadaki bir sürün imalatçının tercih ettiği işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız sadece oyunları bakımından değil yaşadığınız her türlü sorunda, problemde çözüm bulabilmeniz de kolaylaşıyor. Bu bakımdan olaya yaklaştığımızda Android mobil işletim sisteminin geniş pörtföyünden bahsedebiliriz.

Android’in Haziran Ayında Çıkan En İyi Oyunları

Kuşkusuz Android’in rakiplerine nazaran fazlaca ve devamlı artan bir kullanıcı kitlesi mevcut. Geliştiriciler de yoğun kitleye hitap edebildikleri için Android telefonlara uygun yazılımları geliştirmekteler. Bu sayede spesifik ihtiyaçlara da cevap verilebilirken ufak çapta geliştirici grupları, kurumları da ayakta kalabiliyorlar. Öyle bir duruma gelindi ki 1 ay içerisinde onlarca, yüzlerce yazılım, oyun, uygulama online marketlerden kullanıma sunuluyor ki hemen hemen yüzde doksan kadarı da ücretsiz yüklenebiliyoruz. 2017 Haziran’da çıkan en iyi oyunları arasından Android telefonlara indirilebilecek en iyi olanlarını listeledik.

futurama

Futurama: Worlds of Tomorrow

Futurama evreninin mobil oyun versiyonu da sevenleri tarafından merakla bekleniyordu. Artık mobil platformlar üzerinden de görevleri halledip ilerlemeye çalışabilirsiniz.

[appbox googleplay com.tinyco.futurama]

crazy-taxi

Crazy Taxi Gazillionaire

SEGA’nın imzasını taşıyan Crazy Taxi, görüntü kalitesi ve oyun deneyimi konusunda kullanıcılardan pozitif geri dönüşler alıyor.

[appbox googleplay com.mrdgame.mrd]

sup

SUP

Birbirine benzeyen onlarca araba yarışlarının ötesine geçen SUP internet üzerinden gerçek zamanlı kişilerle kıyasıya bir rekabet içine girmenizi sağlıyor.

[appbox googleplay com.ohbibi.sup]

art-of-conquest

Art of Conquest

Strateji oyunlarını sevenlerin kesinlikle denemesi gereken çevrimiçi şekilde oynadığınız AoC alanında zirveye koşuyor.

[appbox googleplay com.lilithgame.sgame.gp.oss]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz