HDMI bağlantısı ile birçok kullanıcı bilgisayarlarını başka cihazlara bağlayabiliyor. Ancak bazen bu durumu çok sıkıntılı geçirebiliyoruz. Özellikle ses problemi açısından birçok kullanıcı sorun yaşıyor. Biz size bu yazımızda HDMI ses sorunu nasıl çözülür, onu anlatacağız.

HDMI ses sorunu yaşanıyor! Ses gelmiyor çözümü - MaxiCep

Sorun daha çok windows 7,8 ve 10’da çıkıyor. Ama en çok görülen sürüm ise windows 10’dur. Bunun için öncelikle ses aygıtını seçmeniz gerekecektir. Ses aygıtı için HDMI çıkışını ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için ise, Windows simgesinin yanındaki arama bölümüne ‘çalıştır’ yazıp aratınız. Sonrasında ‘ms-settings:sound’ yazınız ve ‘enter’ deyiniz. Dahah sonra ses çıkışını seçiniz.
Ses problemi bazen ses sürücüsünün güncelliğinden de kaynaklanabilir. Bunun için ‘aygıt yöneticisi’ kısmına gidiniz. Daha sonra aygıt yöneticisinde ses ayarları kısmından hoparlörü seçerek sağ tıklayınız. Sonrasında ise ‘sürücüyü güncelleştir’ yazısına tıklayınız.

HDMI ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür? - ShiftDelete.Net

Eğer hiçbir çözüm olmadıysa, windows sesi yeniden başlatma sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Bunun için başlat menüsünde arama yerine ‘Çalıştır’ yazıp aratınız. Sonrasında gelen ekrana ‘sevices.msc’ yazınız ve enter’a basınız. Hizmetler bölümü açıldığında ‘Windows ses’e sağ tıklayıp ‘yeniden başlat’ yapınız. Eğer hiçbir çözüm işe yaramadıysa grafik kartını güncellemeniz gerekebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz