Hilton, akıllı telefonları plastik ya da metal anahtarların yerine kullanarak bu alanda ilk olmayı planlıyor. Hilton Worldwide Holding bu hafta, bu değişikliği duyuracağını bildirdi. Bu değişiklik hem akıllı teknoloji hem de kolaylık alanlarında Hilton oteller zincirini rekabet ortamında üst sıraya taşıyabilir.

Bu değişiklik için harcanan 550 milyon dolar ve 2 yıllık sürenin ardından Hilton’un sahip olduğu 4100 otel akıllı telefonların oda anahtarı olarak kullanımına hazır hale gelecek. Elbette kullanıcılar bu sistem sayesinde akıllı telefonlarını sadece odalarına giriş için kullanmakla kalmayacak; aynı zamanda odaların seçimi ve check-in gibi işlemleri gerçekleştirmek de mümkün olacak.

Bu yeni sistemin ayrıntıları hâlâ tam anlamıyla bir gizem. NFC özelliğinin bu sistemin bir parçası olup olmayacağı ya da sistemin basitçe otelin ağına bağlanan bir uygulama sayesinde işleyip işlemeyeceği bilinmiyor.

hilton akilli telefon oda anahtari_2

Hilton Bu Uygulamanın Öncüsü Olabilir

Yeni özelliklerin tümünün 2016 yılının sonunda bitirileceği söyleniyor. Bu da etrafınızda bulunan otellerin fiziksel anahtar yerine akıllı telefon kullanımına başlamasının uzun sürmeyeceği anlamına geliyor. Uygulamanın başında bu özellik sadece teknoloji meraklılarına da sunulabilir ve fakat bu kadar geniş yelpazede bir değişiklik otelcilikte de farklılıklar yaratabilir.

Kolaylık sağlaması açısından bu değişikliğin oldukça ilgi çekeceği bir gerçek. Üstelik uzun süren kayıt işlemleri de bu sayede gerekli olmayacak. Uzun vadede bu fikrin sağlayacağı avantajları ofislerde de görmek mümkün olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz