Günümüzde hayatımızın birçoğunu sosyal medyada geçiriyoruz. Ve genellikle birçok şeyi bu platformda paylaşıyoruz. Bu platformlar hırsızların yeni adresi oldu. Özellikle instagram, hırsızlar için yepyeni bir yol haline geldi.

ınstagramı kullanarak hıırsızlık ile ilgili görsel sonucu

Halka açık verileri kullanmakla suçlanan “Acrobat thieves (Akrobat hırsızları)” lakaplı 4 kişilik bir çetenin, şehrin ünlülerini izleyip, evlerine soygun yaptıkları öğrenildi. İhbarın üzerine suçlular Milano’da tutuklandı. Üstelik aralarında 18 yaşında olan da vardı.
Hırsızların 6 Haziran’da ünlü bir influencerın, arasında mücevherler, tasarım çantalar ve Rolex saatleri de bulunan tahmini değeri 150.000 € olan eşyaları çalmasıyla bu işe başladığı iddia ediliyor.

ınstagramı kullanarak hıırsızlık ile ilgili görsel sonucu

BBC ve italyan medyasına göre, hırsızlar binalara tırmanma ve takip konusunda oldukça becerikliler. Polis tarafından yapılan açıklamada çetenin ünlüleri takip ederek planlarını yapıp işe koyuldukları beliriyor. Aralarından bir kişinin bir apartmana tırmanırken diğerinin nöbet tuttuğu ortaya çıktı. Diğer iki kişinin ise apartmanı beklediği biliniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz