Dünya ekonomisine yön veren sektörlerin başında eğlenceyle beraber teknoloji geliyor. Gelişim ve çalışma miktarı bakıından ele alındığında teknoloji nezdiden bilişimin yadsınamaz bir önderliği söz konusu. Keza yakalanan ivme de tartışılmaz. Yaklaşık 10-20 yıl öncesinde bile bu kadarını tahmin edemezken, önceleri edindiğimiz cep telefonları basit işlevleri sağlayan sıradan cihazlardı. Aynı zamanda çeşitli hobilerimizi ve isteklerimizi yerine getirmek için onlarca dijital veya manuel fark etmeksizin makine taşımak durumundaydık. Bilişimin işletim sistemi mantığıyla donanımların çok daha fonksiyonel bazda üretilmesi, adeta çağı değiştirdi. İlk etapta bilgisayarlar siyah ekran üzerine yazılan kodların emrettiklerini gerçekleştirse de zamanla oyunlar oynadığımız, internette sörf yaptığımız bir eğlence aracına dönüştü. Bunlara rağmen yine yeterli gelmedi ve insanlar hareket halinde de internet ağından, hızdan, bilişimden faydalanmak istedi. Firmalar pek tabii ki varlıklarını sürdürmek ve kar marjlarını arttırabilmenin peşinde koştuklarından yaptıkları kullanıcıları analizleri sonrası mobilizasona yöneldiler. İlerleyen dönemlerde akıllı sıfatını alarak çıkartılacak cep telefonları, içerisinde binbir türlü özelliği de barındıracaktı. İşletim sistemlerinin entegrasyonu sayesinde üçüncü parti programların, uygulamaların zemini de hazırlanacaktı. Bazı ufak tefek ayarlamaları yaptıktan sonra sisteminizin sunduğu resmi online marketinden güvenle yazılım indirebilirsiniz. Ancak bazen farklı düzenlemeler yapmanız gerekiyor. Eğer yazılım yüklemesi yapmak istiyorsanız Download Mode’ girmeniz kerekiyor. Bu modu yazımızda HTC 10 özelinde işledik.

HTC markası Tayvan merkezlidir. Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri gibi sektörün önde gelen ülkelerinin ardından gelerek çıtayı ileriye taşımanın, öndeki rakiplerini yakalaşaya çalışan ülkenin kaliteli isimlerinden birisi de HTC. Özellikle akıllı telefonları kullanıcı kitlesi ve genel kanı bakımından pozitif yorumlar alıyor. Android işletim sisteminin Google imzası taşımasına rağmen kendi cihazlarına göre düzenleyip, özelleştirmeleri ifade ettiğimiz noktaya erişmede büyük rol oynadı. Kuşkusuz kemik kitlesi tarafından sıkıca takip edilip satışlarını gerçekleştirirken yeni insanlara da ulaşmaya çalışıyorlar. Farklı modelleri sunabilmeleri, pek çoğuna güncellemelerle desteklerde bulunmaları firmayı sevdiriyor. Neticede ödenen yüksek meblağlar sonucunda, o üründen maksimum verimi uzun vadede almak istenir. Uygulamalarla halihazırda var dahili yapıda var olan hareket alanı genişletilerek telefonda saatler geçirilebiliyor. Ancak bazı zamanlarda da cihazın beynine girerek Download Mode dediğimiz yükleme modunu devreye almak gerekir. Peki söz konusu modu HTC 10’da nasıl yaparız ve yükleme moduna nasıl girilir?

HTC 10’da Download Mode’a Girmek

Telefonun yükleme moduna yani Download Mode’na girebilmeniz için izlemeniz gereken yol aşağıda adımlar halinde anlatıldı.

İlk başta Güç tuşuyla telefonu kapatın. Ses Kısma ve Güç tuşlarına basıp birkaç saniye bekleyerek yeni bir ekrana merhaba diyeceksiniz.

htc-10-download-mode-a-girmek

Download Mode dediğimiz ekran gelince Ses Kısma ve Yükseltme tuşlarıyla hareket edebileceksiniz. Yine onay emrini de Güç tuşu ile vereceksiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz