Teknoloji dünyasının son gözdesi olan giyilebilir teknolojide uygulanmaya konan projeler, teknoloji meraklılarını oldukça sevindiriyor ve heyecanlandırıyor. Filmlerdeki karekterlere benzemeye başlayan insanlar akıllı gözlük olan Google Glass gibi bir çok eşyayı giyinerek teknolojiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Özellikle bir aksesuar olarak da kullanıcıların çokça tercih ettiği saatler estetik açıdan olumlu yönde etki ediyor. Kıyafetlerle uyumlu renklerle kullanıldığında güzel kombin oluşturan saatler de teknolojiye ayak uydurularak giyilebilir teknolojiye dahil edildi.

Bir çok firmanın kendi imzasıyla piyasaya sürdüğü akıllı saat alanına HTC’nin de akıllı bir saat üreterek ismini yazdıracağı öne sürülüyordu. HTC’den gelen yeni görüntülerle birlikte bu tahminler daha da güçlendi. Akıllı telefon üreticisinin 2014 yılında akıllı bir saat üreteceği ve bu saatin Android Wear sistemi ile çalışacağı öne sürülüyordu. Teknoloji şirketinin CEO’su Peter Chou‘nun da ağzından kaçırdığı akıllı saatin tanıtımının yapılmasına az bir zaman kaldığı düşünülüyor.

Tayvanlı teknoloji şirketine ait olan HTC Design Youtube hesabından paylaşılan videoda öne sürülen iddiaları güçlendiren bir görüntü yakalandı. videonun 35. saniyesinde akıllı saat görülebiliyor. Bilgisayar başında çalışan birinin yanında iki adet akıllı saat bulunuyor. Akıllı saatlerden bir tanesi ile daha önce hiç karşılaşmamıştık.

Tasarımsal olarak da farklılık peşinde olan HTC‘nin Motorola‘yı takip etmeyip yuvarlak ekranı tercih etmediği görülüyor.

htc yeni akilli saat

HTC’nin Akıllı Saati Android Wear İşletim Sistemini Kullanacak

HTC imzalı akıllı saatlerin Android Wear işletim sistemini kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni bir işletim sistemi olmasına rağmen sürekli olarak gelişmekte. Şuan bile içerisindeki uygulamalar Google Glass’a ait uygulamalardan daha fazla. Üretici firmalar için en iyi tercih olacak olan Android Wear, HTC’nin de tercihi olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz