HTC’nin 8 Ekim’de gerçekleştireceği etkinlikle ilgili her gün yeni bir detay elimize ulaşıyor. Şimdi de etkinlikte iki yeni HTC akıllı telefonun tanıtılacağı ile ilgili yeni bir söylenti dolaşmaya başladı. Buna göre 8 Ekim günü HTC iki adet akıllı telefon tanıtacak ve bunların ikisi de aynı gün satışa çıkacak.

Hatırlanacağı üzere HTC’nin sürpriz bir etkinlik gerçekleştireceği haberini aldığımız gün etkinlikte hangi ürünlerin tanıtılacağını tahmin etmeye çalışmıştık. HTC’nin bazı kurumlara gönderdiği “[highlight]Double Exposure[/highlight]” yani “çift pozlama” başlıklı davetiyeden yola çıkarak çift kameralı bir akıllı telefon tanıtılabileceği tahmininde bulunmuştuk. Görülen o ki tahminler tuttu. Çıkan söylentiler de çift pozlama kavramı ile bağdaşmakta.

htc-event-october-8

Eğer bu söylentiler tamamen doğruysa adının HTC One M8 Eye olacağı söylenen ve HTC One M8 akıllı telefonun değiştirilmiş bir sürümü olan yepyeni bir cihazla karşılaşabiliriz. Buna göre yeni telefon, mevcut HTC One M8 modelinde yer alan 4 MP UltraPixel kameranın yerine 13MP Duo kamera taşıyabilir.

Çıkması muhtemel HTC One M8 Eye telefonun metal bir gövde taşımasına yüksek ihtimal veriliyor. Dolayısıyla HTC One M8 Eye akıllı telefonların, yüksek çözünürlüklü kameralara sahip standart HTC One M8 akıllı telefon olacağı sonucuna varılabilir.

HTC’nin etkinlikte duyurabileceği iki telefon olduğunu söylemiştik. Birinci telefon HTC One M8 Eye olabilir. İkincisi de HTC Eye adıyla söz edilen ve fakat tamamen farklı özelliklere sahip bir telefon olacak. @upleaks Twitter hesabında paylaşılan bilgiye göre bu cihaz 5.2 inç 1080p ekrana ve dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye sahip olacak. Görünüşe göre HTC Eye tam anlamıyla gelişmiş bir [highlight]selfie telefonu[/highlight] olacak ve 8MP ön kamerasının yanı sıra yepyeni fotoğraf uygulamalarıyla HTC Desire 820 telefonun özelliklerini taşıyacak.

htc eye upleaks tweet

HTC’nin 8 Ekim’deki etkinliği New York’ta gerçekleşecek. Bununla ilgili ayrıntılar geldikçe yazmayı sürdüreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz