Akıllı telefon üreticileri birbirleri ile kıyasıya bir yarışın içine girmişken en az bu firmaların rekabeti kadar mobil işletim sistemleri de bir o kadar rekabet içinde. Akıllı cihaz kullanıcılarına en iyi hizmeti ve performansı sunmak ve tek lokomotif olmak isteyen işletim sistemleri arasında zaman zaman yapılan kıyaslamalarda bazen biri bazen diğer daha öne çıkabiliyor. Kullanıcıların önem verdiği bu kıyaslamalara son zamanlarda yapılan bir girişimle bir yenisi daha eklendi. HTC One M8‘ for Windows Phone akıllı telefonun çıkmasından sonra Android ile kıyaslama yapılması kaçınılmaz oldu.

Mobil işletim sistemi pazarına en son giriş yapan Windows Phone‘un diğer işletim sistemlerine yetişmesi zor gibi görünse de özellikleri ile bu arayı kapatabiliyor. Çeşit özellikleri ile ilk kez kullananları tatmin ederken ve ikinci cihazlarında yine Windows Phone’u seçmelerine neden oluyor. Son olarak HTC One M8 for Windows Phone versiyonu piyasaya sürüldü ve Android ile arasındaki farklar gün yüzüne çıktı.

htc one m8 windows phone test

HTC One M8 for Windows Phone Pil Ömrü Daha Uzun

AnTuTu Benchmark testlerinde Android One M8 ve Windows Phone One M8 karşı karşıya geldi. İki cihazda donanım olarak aynı özelliklere sahip. Yapılan testlerde HTC One M8 for Windows Phone cihazın pil ömrünün daha uzun olduğu gözlendi.

Testlerde yaklaşık 27 saat gibi uzun bir süre beklenildi ve HTC One M8 Android cihazın pili yüzde 68’deyken, HTC One M8 for Windows Phone cihazın pili yüzde 81’deydi. Ayrıca HTC, Android işletim sistemi ile 12 saat kulanım süresi vaat ederken, Windows Phone işletim sistemi ile 21 saat vaat ediyor.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz