Akıllı telefon alanındaki firmalar, kullanıcıların tercihi olmak adına imzalarını taşıyan cihazları sürekli geliştirmeye çalışıyorlar. Tasarım ve donanım olarak üst düzeyde bir iş çıkaran firmalar kullanıcıların sevebileceği uygulama ve güncellemeleri de sunmaya devam ediyor.

Telefonlarını geliştirmek için en fazla çaba sarf eden firmalardan teknoloji devi HTC, hali hazırda bulunan cihazları için mesai yaparken kullanıcılardan geri dönüşleri istedikleri gibi oluyor. Ürettikleri cihazlarla ve geliştirdikleri uygulama, güncellemelerle ilginin odağı olan teknoloji devi, yeni bir güncelleme ile HTC One Mini sahiplerinin karşısında.

One M8 ile kullanılmaya başlayan Sense 6 arayüzü kullanıcılar tarafından çok sevilmiş ve diğer modellerde de kullanılabilmesi için geliştirilmesi istenmişti. Bu talepleri değerlendiren üretici firma güncellemeyi geçen yılın üst seviye modellerine de sunacağını açıklamıştı.

HTC Sense 6 güncellemesi şimdi HTC One Mini modeli ile buluşacak. Önceden Android 4.4 güncellemesini alan akıllı telefon için güncellemede sadece Sense 6 arayüzü yer alacak. Güncellemenin boyutu ise yaklaşık 500 MB.

htc one mini - htc sense 6 mobil13

Sense 6 Arayüzü Özellikleri Nelerdir ?

Kullanıcılar tarafından ilgi gören ve takdir toplayan arayüz sayesinde One Mini sahipleri de yeni özelliklere kavuşacak. Arayüz ile birlikte çeşitli sürüklemelerle farklı fonksiyonlar başlatılabiliyor. HTC One Mini üzerinde geçmişi silmek isteyenler için son kullanılan uygulamaları silmek için yeni bir buton da telefonda yer alacak. Gelecek olan güncellemeyle BlinkFeed arayüzü iptal edilebiliyor. Kullanıcılar için kişisel özelliklerin bulunduğu arayüzde kişiselleştirilmiş font, rahatsız etme özelliği, güç tasarrufu gibi yeni özellikler bulunuyor.

HTC One Mini sahiplerinin sabırsızlıkla beklediği Sense 6 güncellemesi Avrupa’da dağıtılmaya başlandı. Gelecek aylarda global olarak dağıtıma çıkacağı belirtiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz