HTC One X9 söylentileri uzunca bir süredir ciddi bir şekilde kulaktan kulağa dolaşırken, önceki gün anlık bir karar ile basınla tanıtımı gerçekleşti ve beklenen telefon HTC kullanıcılarına tanıtıldı. 24 Aralık tarihiyle birlikte Çin’de resmiyete kavuşturulan bu durum, haliyle herkesi de heyecanlandıran bir gelişme olarak gösterildi.

HTC One X9 Özellikleri

Önceki telefonlarıyla da oldukça iyi bir kitleye hitap eden HTC One, özellikle HTC’nin M8 modelinden sonra ürettiği en başarılı telefon olarak gösterilmektedir. Rakiplerine göre her ayrıntıyı düşünen HTC, bu açıdan çıkartacağı One A9 ve X9 modelleriyle ciddi bir güç kazanacağa benziyor. HTC One A9’un biraz daha gelişmiş modeli olarak gösterilen X9; 2 özelliğiyle de diğer modellerine göre farklılık göstermektedir. Bu iki özellikten ilki olan ekran üzerindeki menü tuşlarının yerinin değiştirilmiş olması, belki de HTC kullanıcılarının en çok dikkatini çekecek özelliklerden biri olacaktır. Çünkü bu telefonla birlikte artık menü tuşları, plastik panelin üst kısmında değil de hemen üzerinde bulunmakta. Yani menü bölgesi aşağı kaydırılarak hem ekran alanı arttırılmış hemde kişilerin plastik bölmeyi kullanma alışkanlığı desteklenmiştir.

htc one x9 ozellikleri

HTC One X9 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Logonun alt kısımdan alınarak, üst kısma taşınması da HTC’nin dikkat çeken bir diğer özelliği olarak görülmektedir. Ayrıca pil ömrü konusunda da ciddi bir gelişme gösteren X9, 3000mAh kapasiteli bir bataryaya sahiptir. Bunların yanı sıra 5.5 inç Full HD ekran özelliğiyle de gelen bu yeni model, Çin’de şu an için 370$ civarında bir fiyatla satışa sunulması beklenmektedir. Yani yaklaşık olarak 1.079 TL civarında bir fiyat biçilen telefonun şu an için Türkiye piyasasındaki fiyatı bilinmemektedir.

Kaynak: GSMarena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz