HTC’nin daha önce 8 Ekim’de sürpriz bir etkinlik düzenleyeceğini “[highlight]HTC 8 Ekim’de Sürprizlerle Dolu Bir Etkinlik Düzenleyecek[/highlight]“ başlıklı haberimizde yazmıştı. Bu etkinliğin detayları belli olmaya başladı.

Birkaç gün önce ilgili kurumlara 8 Ekim 2014 günü düzenlenecek etkinliğin davetiyelerini göndermeye başlayan HTC etkinlikle ilgili hiçbir bilgi vermemişti. Etkinlikte nasıl bir ürünün ya da ürünlerin tanıtılacağı da merak konusu olmuştu. Hatta davetiye üzerindeki görsele bakarak bir ipucu bulmaya çalışmıştık ve yeni ürünün kamera yönünden yenilikçi niteliklere sahip olabileceğine dair fikir yürütmüştük.

htc-event-october-8

Alınan yeni bilgilere göre tanıtılacak ürünle ilgili detaylar ortaya çıkmış durumda. İlk olarak yeni akıllı telefonun bir özçekim yani HTC selfie telefonu olacağı söyleniyor. Daha fazla bilgi paylaşılmasa da HTC’nin her üreticinin yaptığı gibi ön kamerası gelişmiş bir akıllı telefon çıkararak bunu “HTC selfie telefonu” şeklinde adlandırması muhtemel.

Tüm bunların yanı sıra gelecek ay yapılacak konferansta Go-Pro ile rekabete girebilecek nitelikte bir kameranın duyurulabileceği söyleniyor. Bu söylenti “tube-shaped”e ait. Ayrıca bu kameranın Bluetooth ile Wi-Fi özelliklerine sahip olacağı ve Android ya da iOS işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefona özel bir HTC uygulamasıyla bağlanabileceği iddia ediliyor.

Kamera muhtemelen  16 MP ve su geçirmez olacak. Aynı zamanda extreme sporlarda kullanılabilecek nitelikte tasarlanacak. Tarih yaklaştıkça etkinlikle ilgili detayların artma olasılığı da yüksek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz